Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy hívják magyarul a szállod...

Hogy hívják magyarul a szállodákban a concierge-t?

Figyelt kérdés
2015. jan. 3. 22:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%
Értem. Akkor legegyszerűbb a hotel- vagy szállodaportás.
2015. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi a szállodaportás egèsz jól hangzik.
2015. jan. 5. 20:08
 13/16 anonim ***** válasza:
52%
Jól hangzik, de nem jó. A szállodaportás ott áll dísz-egyenruhában a bejáratnál, esetleg ott ténfereg a recepció és a bejárati ajtó körül - míg a concierge-t nem is látod, ül az irodájában (ami nem feltétlenül a szállodában van) é te, mint vendég csak a telefonszámát kapod meg a szobakulccsal együtt.
2015. jan. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
46%

Elhiszem, hogy esetleg Magyarországon így van.

De menj be egy párizsi palace-ba, és keress ott egy egyenruhás portást, hacsak nem a bejárat előtt silbakoló ajtónyforgató, hajbókoló generálisra gondolsz... Nem fogsz találni, és én sem arra gondoltam!

És eddig még senki sem mondott ennél jobb fordítást, ha jól látom.

2015. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szâllodai ismeretek órán mi főportásnak tanultuk, ami nem azt jelenti, h ül ott, mint a recepciós, gyakorlatilag ő felel az egész alsó szintért, ő a szálloda arca, aki vezeti a vendégek kívánságainak intézését. A Grand Budapest Hotel c. filmből jól kiderül :)
2015. ápr. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Konszierzsnek. (Így, ahogy mondod, így is írod.)
2019. aug. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!