Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lengyelül szeretnék megtanulni...

Lengyelül szeretnék megtanulni, de (többi lent)?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz? Eddig angolt tanultam, de szeretnék valami olyan nyelvet, amelyet kevesebben tudnak mint pl a (szinte mindennapos) spanyolt,olaszt. Az orosz vagy a lengyel a nehezebb? Ismerősöm beszél lengyelül, de az oroszt is megérti. És még egy fontos kérdés. Mennyire tudnék elhelyezkedni lengyel cégeknél/vállalatoknál vayg esetleg tolmácsnak? Mennyire "kapós" itthon a lengyel?
2010. febr. 5. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem valami könnyű. tényleg néhol beletörik a nyelved. viszont meg lehet szokni és gyakorlással bármit elérsz. én ezt úgy mondom, hogy mindig is volt egy ellenszenv bennem a lengyel nyelv iránt, konkrétan iszonyatosan rondának, megtanulhatatlannak, kibogozhatatlannak gondoltam. az orosz sokkal jobban tetszett, tisztább nyelv. a munkám miatt viszont muszáj volt lengyelül tanulnom és néhány hónap alatt ez az ellenszenv eltűnt, már maga a nyelv sem olyan nehéz, de nekem még mindig az orosz könnyebb. viszont ha benned nincsen eleve ilyen ellenállás, nyilván könnyebben tanulod majd. viszont kapós vagy nem, erre sajnos nem tudok válaszolni.
2010. febr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az orosz könnyebb. Egyrészt a nyelvtana is könnyebb, másrészt a lengyel elég kiejthetetlen nyelv :D De arra készülj fel, hogy ha egy szláv nyelvet akarsz megtanulni, hogy először nehéz lesz, teljesen már a logikája, mint a magyarnak vagy az angolnak. Ezt csak azért mondom, hogy nem kell elkeseredni, ha logikátlannak tűnik, idővel majd ráérzel :)
2010. febr. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A lengyelt nem tudom, de az orosz mostanában elég kapós lett itt Magyarországon, szóval az tuti jó ha tudod. Esetleg ha mindenképp ilyen szláv nyelvet akarsz, akkor tanulj cseh és szlovák nyelvet, mert ez a kettő meg szinte egy és ugyanaz(így könnyű lenne megtanulni a másikat), legalább is így hallottam.
2010. febr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!