Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban mit használnak...

Angolban mit használnak leginkább a következőkre? Ami azt illeti. Ami engem illet .

Figyelt kérdés
2015. jan. 9. 18:21
 1/6 anonim válasza:
Ami engem illet - As for me, ...
2015. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"ami azt illeti" = as for that / as a matter of fact / in point of that


A másodikra amit #1 mond.


Némileg probléma hogy nem látjuk a teljes mondatot. Viszont ez egy konkrét szószerkezet, így nem fogsz tankönyvi hibát véteni ha a goggle fordítójval próbálkozol (teljes mondatoknál már igen, azoknál jobb élő személyt kérdezni).

2015. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak mert szaki fordító szerint elég sok változat van mindegyikre és arra voltam kíváncsi,melyikek a leggyakoribbak.

Sajna ott nem látom,hogy milyen esetben melyik változat használt és melyik mennyire elterjedt.

2015. jan. 9. 20:39
 4/6 anonim ***** válasza:

A google amit kidob egyetlen szóra / egy konkrét kifejezésre, az szótári forma, és sokan használják. Onnantól kezdve meg hogy szótárilag helyes, örülj neki.


Itt max azt fogod megtudni, az adott válaszoló melyiket hazsnlja.

2015. jan. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Regarding myself...
2015. jan. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oks.
2015. jan. 10. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!