Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul a sí/sízni-t lehet...

Angolul a sí/sízni-t lehet "sky"-ként is használni?

Figyelt kérdés

Az angoltanárnőnk így írta már 2x is a táblára és nem szóltam gondoltam először utánanézek először elfelejtettem de most feltenném a kérdést, hogy a "ski" szót lehet "sky"-ként használni?

Mert alapjáraton a sky az ég, a ski meg a sí/sízni.

A kiejtése amúgy jó, mert úgy ejti, hogy "szkíí" de gondolom tudja, hogy az ég az a "szkáj", ezek szerint azt gondolja, hogy egy szó csak 2 különböző kiejtéssel és más jelentéssel?

Maga a többes szám is úgy van, hogy ski-skis, és sky-skies, ha jól tudom.

Van persze sok szó amit több féle képpen használnak, mint pl. get de ilyen nem nagyon ami 2 teljesen eltérő főnévet is jelent egyben csak éppen kiejtéstől függ.

Remélem, hogy a sky helytelen mint sí, mert akkor úgy fogom mondani, hogy ad-e egy + pontot ha megmondom hibázott? :D

Direkt fogok mondani olyan példamondatot ha kell amit majd felír a táblára és benne lesz az ő "sky"-a vagyis ski.



2015. jan. 9. 19:07
 1/6 chtt ***** válasza:
100%
Nem tudok róla, hogy a "ski"-t és a "sky"-t fel lehetne cserélni. Jól tudod, az egyik sí és [ski], a másik ég(bolt) és [skai].
2015. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod jól, a síel ige ski, és nem lehet sky.
2015. jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor, csak igazam van, abban biztos voltam, hogy a ski az az, csak abba nem, hogy esetleg sky-ként is lehet használni, akkor köszi a válaszokat, következőre "lebuktatom" :D
2015. jan. 9. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Szegény tanárod, azért lehetnél tapintatosabb is, pl a szünetben külön megkérdezve tőle, hogy egészen biztosan úgy kell-e azt írni.
2015. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Skying
2015. jan. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na meg van egy másik hibája is amit megkérdeztem, ahogy a ski sky témát is nemrég egy tanárnőtől, aki külön angoltanfolyamon tart órát, és 10x többet ér, mint az iskolai angol.(Habár benne van az is, hogy 3. osztálytól kezdtük az angolt, és akkor franc se értette a logikáját a nyelvnek hiába mondott a tanár)

Én egészen addig míg nem kezdtem el oda járni semmit nem tudtam szavakon kívűl, hogy rakjak össze egy ép mondatot.

Na de 8 a lényeg, hogy megkérdeztem és igazam volt persze, hogy a ski a helyes csak és volt egy másik hibája amit nem mondtam, viszont én emlékeztem, hogy a tanfolyamon, ki volt hansúlyozva, hogy kivétel.

Ez a by/on foot.

Ugye a tanárnő természetesen a by foot-ot tanulta meg, mert szegény annyira bevéste az agyába, hogy by car by bus ... gondolom, hogy by foot is az lett.

Nálunk ki volt hangsúlyozva, hogy a foot kivétel, ott on foot.

Ez azért fontos, mert egyik oszttársam on foot-ot írt és nem fogadta el -.-

Hülyeséget tanítsa a bolondja xD

Voltak igék pl. to read, to be stb.. és oda volt írva to sky ...

Én csak azt nem értem, hogy a neten, vagy bárhol, hogy a rákba, nem tűnt fel, neki, hogy az úgy nagyon helytelen?.

Amúgy még nem kaptam el a pillanatot, de valamikor megfogom mondani, hogy téved :D

2015. jan. 31. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!