Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mitől függ az, hogy egy nyelv...

Mitől függ az, hogy egy nyelv mennyire "jó" káromkodásban?

Figyelt kérdés

A magyar nyelv, mint tudjuk, az élmezőnyben van, nálunk nagyon választékosan és szóismétlés nélkül lehet káromkodni.


Az angol kb középmezőnyben van, nekik is sok szavuk van, bár nem annyi, de azért angolul is lehet ízeseket mondani.


A német nyelv viszont baromi gyenge káromkodásban. Van pár szó, az se durva, és kifújt.



Mitől függ ez? A német pl miért gyenge ilyen téren?



2015. jan. 17. 08:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Minél primitívebb nép, annál jobban tud káromkodni!
2015. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

:D

Hát nem hiszem, hogy az afrikai tonális-csattogtatós nyelvek olyan jól tudnának.

2015. jan. 17. 09:50
 3/11 moonlightsentinel ***** válasza:
A németben van pár szó, és kifújt? o.O Ezt honnan veszed? Rengeteg különböző kifejezésük van a káromkodáshoz.
2015. jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Scheiße, Arschloch, Arschkopf, Dummkopf, slussz. Ausztriában élek, és soha nem hallottam mást. A németek és az osztrákok mindenre csak annyit mondanak, hogy "Scheiße!"

Direkt rá is kérdeztem, mert érdekelt a téma, és ők is annyit mondtak, hogy nincs sok szó a káromkodásra, meg általában mindenki a scheiße-t használja.

2015. jan. 17. 10:10
 5/11 A kérdező kommentje:
Sőt, hallottam már, h fiatalok a német beszéd mellett angolul káromkodnak. Ez azért jelent valamit, nem? :D
2015. jan. 17. 10:11
 6/11 moonlightsentinel ***** válasza:
Hát Ausztriáról nem tudok nyilatkozni, de Drezdában én elég sok mindent hallottam, Huren, Schlampe, ficken, Fotze, Arsch, Miststück, Schwul, Weibschen, Verpiss dich, dubbel, Nuttesohn, stb most hirtelen ezek jutottak eszembe. De akkor úgy látszik ez tájanként nagyon különbözik miket használnak xD
2015. jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Annyit jelent mint a magyar fiatalokat. Angolul nem tud, itt ker segitseget, leirja, hogy "surgos, segitsetek, please, thx". Rohej.

Amugy az angol is nagyon sok mindenre azt mondja, hogy "shit".

2015. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minél képibb egy nyelv annál jobb és cifrább. Ezért gondolom, hogy pont primitív nyelvek tudnak szegényesen fogalmazni, magyarul mindent árnyaltabban lehet és nem csak káromkodni. Német szerintem erősebb káromkodásban, vedd meg a Vigyázz német könyvet, az arra tanít, hogyan káromkodj németül.
2015. jan. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az adott nép kultúrájától függ, vannak népek, amelyek nem vagy alig beszélnek csúfságokat, mivel azt illetlennek, és civilizálatlannak tartják. Mások viszont szeretik ilyenformán kiereszteni a gőzt. Az arab nagyon kreatív ebben; igaz, az arabok érzelmileg erősen fűtött személyek.
2015. jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az arab nyelv milyen káromkodás terén?
2015. jan. 17. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!