Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy kell ezeket helyesen...

Hogy kell ezeket helyesen angolra fordítani?

Figyelt kérdés

Dr. Kissné Nagy Éva

Kissné Dr. Nagy Éva

Kiss-Nagy Éva Mária


1200-as évek

1091

2001

2014


2015. jan. 18. 19:13
 1/3 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Neveket nem szoktak fordítani, évszámokban pedig a pl 1980's az a 80as évek, tehát egy "s"-el megoldod, a többi számon mit szeretnél fordítani?
2015. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 chtt ***** válasza:
100%

1200s (decade) - twelve hundreds

1091 - one thousand and ninety one (UK)/ ten ninety-one (US)

2001 - two thousand and one / two thousand one

2014 - twenty fourteen / two thousand (and) fourteen

de vitatkoznak rajta - épp nemrég volt téma itt a gyíkon, hogy kell kiejteni az idei évet, s mind a három változat (2014)szerepelt helyesként.


A nevekkel nemigen tudok mit kezdeni, a mi rendszerünk oly kitekert -- én simán mondanám a nevet és magyaráznám - nem hiszem, hogy létezik angol, aki meg tudná emészteni, hogy:

Éva Nagy Dr. Kissné

Éva Dr. Nagy Kissné

Éva Mária Kiss-Nagy -- na ezt talán igen, de az első kettő... (én nagyon sokáig magyarul sem értettem:))

(Bemutatkozásnál simán csak annyit mondanék, hogy "my name is Éva Nagy -- ha hivatalosan kellene aláírnom, elmondanám melyik nevem melyik... My full name officially is Dr. Kissné Nagy Éva - Éva is my first name, Nagy is my maiden family name - Kiss is my husband's name and he's a doctor... vagy valami ilyesmi)

2015. jan. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A lefordítást úgy értettem, hogy hogyan kel kimondani, mert pl. nem tudtam, hogy az 1091 one thousand ... vagy one-o (mármint nulla) ... vagy valami teljesen más. A neveknél meg ugye a sorrendre kérdeztem.

Köszönöm a segítséget!

2015. jan. 19. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!