Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy idegen skandináv országban...

Egy idegen skandináv országban, hogyan építesz kapcsolatot, ha mindig nehezen ment az emberekkel való ismerkedés?

Figyelt kérdés

Ez most a muszáj kategória nekem, hogy kapcsolatot építsek, mert itt 95%-ban így lehet munkát találni, de egyszerűen sosem voltam szószátyár


ilyenkor mi van? Nem a nyelv az akadály, hanem az, hogy mindig is ilyen kissé nehezen közeledő, és nehezen megközelíthető alak voltam


f



2015. jan. 19. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:

>> nehezen megközelíthető alak voltam...


Eddig ahány állásinterjún voltam (Svédország), mindenhol ezen a kérdésen lovagolt a bizottság: milyen embernek tartom magamat és hogyan illeszkedek be a közösségbe úgy, hogy népszerű, jó kolléga legyek...

2015. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itt nem is ez a lényeg, hogy csináld a melódat, hanem, hogy ne rontsd a közhangulatot kb.. van benne valami, de akkor is fura, jóformán a készséget mögé helyezik a talpnyalásnak
2015. jan. 19. 20:00
 3/7 A kérdező kommentje:

És te milyen típusú embernek tartod magad?

sikerült elérni, hogy valahova felvegyenek?

2015. jan. 19. 20:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen felvettek, de csak úgy, hogy lódítottam, miszerint kedves, megértő kolléga vagyok, a munkahelyi konfliktusokat kedélyesen és kedvesen viccelődve oldom meg, inkább utána engedek, csak ne legyen vita.

A munka kevésbé fontos, amennyiben állami vagy kommunális (önkormányzati) állásról van szó. Magáncégnél amúgy is a teljesítményre megy ki, de ott is inkább felveszik a kisebb tudásút, mint egy morcos, magának való kutatót.

2015. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hát érdekes, én pont ilyen vagyok, nem is kellene kamuznom, de nehezen barátkozom


és még mindig ott dolgozol, nem tettek szemrehányást arról, hogy valójában nem is olyan vagy akinek mondtad magad? Vagy megváltoztál? :D

2015. jan. 20. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, nem vagyok egy társasági ember, de én is tudok kedves lenni, amíg ki nem provokálják az ellenkezőjét.

Introvertáltság (nem ugyanaz mint a félénkség).

Sajnos nekünk meg kell játszanunk magunkat, hogy valamit elérjünk ilyen téren, de mindig is hátrányban leszünk a társasági emberekkel szemben.


Az interjún játszd meg, utána még a próbaidőn is próbálj picit társaságibb és nyitottabb lenni, ha már tutira tiéd a pozíció, akkor kezdhetsz önmagad lenni.

2015. jan. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Pl. itt van egy takarító vállalat, akiknél tudnék melót találni talán, ha felvennének és figyelembe vennék az emailemet


de az a feltétel, hogy legyen tapasztalatom, mit találjak ki, hogy hiteles legyen? Nem is értem miért kell ehhez tapasztalat..

2015. jan. 23. 02:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!