Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia vagy német? Melyik a...

Francia vagy német? Melyik a könnyebben megtanulható nyelv és melyikkel érek többet?

Figyelt kérdés
Jövőre gimibe fogok járni, és gondolkozom,hogy melyiket válasszam második nyelvként,de nem tudom.
2010. febr. 7. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem tanulkm franciát, de szerintem a német könnyebb. Én ezt tanulom már jópár éve, és szeretem. :) Sok szabály va,a mit tudni kell, de ha normálisan tanulod akkor nem lesz gondod.
2010. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik igazából könnyű nyelv (kivéve talán az esperantót). Midnen nyelv megtanulásásval többet érsz, de rajtad múlik, mire fogod használni. Mert pl. bizonyos terüelten ez vagy az a hasznosabb, másrészról viszont az egyetemen mindkettőt elfogadják stb...

Nézz utána a két nyelvnek, és válaszd azt, amelyik jobban tetszik.

2010. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A francia könnyebb és azt is nagyon sok országban beszélik. Én azt választottam.
2010. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Ha csak az a kritériumod, hogy melyik könnyebb, akkor egyértelműen a német.

A német egy "kockanyelv" - megtanulsz egy csomó szabályt, pár ezer szót, és már tudsz is németül. Az erős igék ragozásával, illetve a főnevek nemeivel és többes számú alakjaival akadnak csak gondok, semmi egyébbel. Összesen hat igeidő van, ebből három nagyon ritkán használt, így marad egy múlt, egy jelen és egy jövő, tehát még azon sem nagyon kell gondolkoznod, hogy ami a magyarban jövő, az a németben milyen jövő stb.

A francia nyelv egészen más. A nyelvtani nemekkel itt is akadnak gondok (persze itt csak kettő van, nem három, mint a németben, de ez mennyit könnyít rajta?), sőt, a kiejtés is okozhat gondokat (nem annyira rakoncátlanok a kiejtés szabályai, mint az angolban, de nem is oly egyszerűek, mint a németben vagy a magyarban). És, ha ez még nem volna elég, rengeteg igeidő van, és sosem mindegy, melyiket használod.


Így tehát egyértelműen a németet fogod jobban bírni. Ha azonban nem csak az számít, hogy mennyire nehéz nyelv, hanem mondjuk szépsége, csengése is, akkor mindjárt más a leányzó fekvése. Úgy már inkább a franciát ajánlom. Sok sikert!

2010. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a némettel többre mész.

a mi sulinkban is lehetett választani 4 nyelv közül de 90%-ban mindenki angolt, németet vagy spanyolt választott.

a többi 10% volt a francia és az olasz

2010. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele 2 éve, nem tudtam dönteni. De a németet és simán keverem az angollal ezért inkább a franciát választottam. Nagyon könnyű és logikus nyelv ez is, bár mindenhez egy jó tanár kell különbem már az elején vége az egésznek.

Mellesleg a francia mint második nyelvem jobban megy mint az angol. Így abból fogok érettségizni is.

2010. febr. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én a németet választanám.Európában nagyobb a német befolyás,mint a francia.
2010. febr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki németet tanul. és igazából a határ mentén van csak igazi haszna. Angol alappal a francia pofon egyszerű, rengeteg szó megegyezik, sok igeidőt ugyanúgy képez stb... szerintem simán könnyebb a németnél. A kiejtéssel meg nem tudom miért jön állandóan mindenki, az írás alapján egyértelmű szabályok szerint ejtünk ki egy szót, most az, hogy 2-3 betűt egy hangnak vesz, nem azt jelenti hogy hűű de bonyolult. erről ennyit. egy hangja van amire azt mondom hogy talán nehezebb megtanulni, az pedig az r, de az sem lehetetlen, sőt. Szerintem a franciát válaszd. sok sikert.
2010. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanebben a cipőben jártam. Általánosban évig tanultam angolt, középfokon beszélem. A franciát választottam, és imádom. Emellett különórán tanulom a németet, amit utálok, de muszáj, itt az osztrák határnál:)
2010. febr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
84%
Hát, ezzel kapcsolatban nekem a következő tapasztalataim vannak: franciát tanulok hatodik éve, németet "csak" önképző módszerrel tanultam és szerintem erős angol alappal a német könnyebb, lévén mindkettő a germán nyelvcsaládba tartozik ugye, és sokkal több a hasonlóság a kettő között mint az angol és a francia között. A francia szvsz sokkal macerásabb, az igeidők tényleg idegtépőek, a kiejtés macerásabb, tele van kivételekkel, én nagyon utálom. Viszont relatíve szerintem kevesebben beszélik a franciát, mint a németet, tehát lehet hogy arra a kereslet is nagyobb a munkaerőpiacon, de mire odajutsz hogy te állsz munkába lehet hogy kiderül hogy azzal jártál volna a legjobban ha eszperantó nyelven tanulsz... Szóval szerintem ne ez alapján válassz, hogy később mire lesz jó, hanem azt válaszd amelyiket közelebb érzed magahoz, amelyiket szívesebben tanulnád.
2010. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!