Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a baj azzal, ha valaki...

Mi a baj azzal, ha valaki HOBBIBÓL megtanul egy nyelvet? Miért szúrja ez egyesek szemét?

Figyelt kérdés

Hónapokkal ezelőtt hobbiból elkezdtem tanulni észtül. Ha szóba kerül az interneten (fórumokon/blogokon), hogy észtül tanulok, akkor mindig felhozzák, hogy semmi gazdasági haszna a nyelvnek, nincs semmi értelme tanulni az angolon kívül mást, főleg ilyen kis nyelveket.


Miért szúrja egyesek szemét, hogy valaki HOBBIBÓL megtanul még egy nyelvet az angol nyelvtudása mellé? Talán testi-lelki kínszenvedést okoz neki, hogy valakinek ez a hobbija és nem vár tőle profitot?



2015. jan. 27. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem azoktól kérdezed ezt meg, akik beszólogatnak?
2015. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Maximum a hozzá nem érőknek szúrja a szemét. Pontosan, hogy az ilyen kis nyelvek ismerői nagy királyok lehetnek például gazdasági területen, kereskedelmi területen, mert ugyebár kevés magyar-észt nyelvtudású ember rohangál, míg angol-némettel vagy angol-franciával Dunát lehet rekeszteni. Egy vagy a millióból és ez a kiválasztási folyamatok során is így marad. Nyilván lehet belőle profitálni, csak meg kell keresni, hol van szükség ilyen nyelvtudásra. Pont a legmenőbb nyelvek mostanában az északiak: norvég, dán,finn, észt, izlandi, litván. Az se véletlen, hogy 2-3 ilyen északi nyelvtudással százezreket kereshetsz (nem pont nyelvtanárként...)
2015. jan. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs velée gond, mindenki azt csinál hobbiból, amit akar. A nyelvtanulás sokkal értelmesebb mint más egyéb pl. egészségre káros hobbik. Az azonban tény, hogy ha nincs kapcsolatod, ismerettséged, akkor sokra nem mész vele, de a Te döntésed. Attól, hogy leírják, hogy nincs gazdasági haszna ez tény, attól még nem biztos, hogy szúrja a szemüket. LoKató is megtanult pár nyelvet, és írt egy könyvet. Mért ne? Van olyan, aki afrikai törzsi nyelvet tanul, azokat sem cikizik.
2015. jan. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Keress POLYGLOT klubokat, ott megértenek
2015. jan. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, mennyire rossz lehet nekik: a világon mindent csak a haszonért csinálnak. Mi meg itt vagyunk, a saját kis élvezetünkre tanulunk nyelvet, hát röhögjünk együtt azokon, akiknek fáj, ha bármit is önálló akaratból kell tenniük.
2015. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szemüket szúrja. Egyszerűen csak nem értik. Sok mást se. És ez idegesíti őket. Minél több mindent nem értenek, annál idegesebbek, és annál ingerültebbek.
2015. jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Vree ***** válasza:

A kérdésem az: miért érdekel, hogy mit mondanak?


Szerintem alapvetően valami hiba van, ha erre figyelsz.

2015. jan. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Megertelek! En hobbibol megtanultam latinul meg plusz orakat vettem belole es egyszeruen imadom. Minden egyes nap azt hallom h minek tanulsz latint ha az egy halott nyelv? Komolyan sztem nekik ez valami fajdalmat jelent... De ne torodj vele, ettol csak szinesebb egyeniseg vki. En epp most fogom hasznat venni mert beleirhattam a jelentkezesembe h beszelek meg egy nyelvet
2015. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Moi! :D


Én személy szerint finnül tanulok, és csak azt szeretném üzenni, hogy NE HAGYD ABBA! Imádom a finnugor nyelveket, szerintem gyönyörűek, és aki szerint egy nyelvet csak azért érdemes tanulni, hogy jobb munkád legyen, azt csak sajnálni tudom.

2015. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

A nyelveket mindig is hasznos lesz tanulni, mert soha nem tudhatod, hogy mikor lesz rá szükséged.

Én hobbiból jelbeszédet tanultam. Ez a 4. nyelv amit beszélek. (Többi: angol, spanyol és német. Ezeket mind alap vagy középszinten tudom.)

18L

2015. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!