Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hog helyes? Kalman filter...

Hog helyes? Kalman filter population vagy Kalman filters population

Figyelt kérdés

2015. febr. 25. 14:51
 1/8 chtt ***** válasza:
Mivel Kálmán E/3, azaz "ő", filters.
2015. febr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát az indoklást nem egészen értem, mégis mi köze van hozzá, hogy hány személy?
2015. febr. 25. 20:42
 3/8 chtt ***** válasza:

Akkor pirulva beismerem, hogy tippeltem, mi szerint Kalman egy személy, a filter ige, a population a tárgy.

Az angol egyszerű jelenben nem ragozza az igét, szótári alakot használ, kivéve az E/3-at, ahol az ige -s/-es ragot kap. (I play, you play, he plays, we play, they play)

Tényleg ne haragudj, semmiképp nem akartalak félrevezetni. Ha leírod magyarul, mi is akar lenni a fenti három szó, ígérem, legjobb tudásom szerint igyekszem kiköszörülni az csorba.

2015. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BringaManó ***** válasza:
49%

jó, hát ha hozzátok még nem vezették be a guglit, akkor segítek:

Kalman filter:

[link]

a population pedig ezután bizonyára mint statisztikai alapfogalom szerepel (ld. pl. [link] )


jöhet a köszörű :-)

2015. febr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BringaManó ***** válasza:
49%

(A kérdésre: a „hog” helyes, és sertést jelent: [link]

:-) Bocs.)

2015. febr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 chtt ***** válasza:

Ó jaj, ez most nagyon fájt, már csak azért is, mert gyakran azt is beírom a gugliba, amit egyébként tutira tudok...

Köszönöm, kedves BringaManó, nagy pofon, de nagy tanulság is volt. (Az még külön szégyen, hogy azok után sem jutott eszembe guglizni, hogy a kérdező külön rákérdezett a személyek számára s hogy mi közük mindehhez.) Tudom, nem mentség, hogy szőke vagyok és abszolút bölcsész (megnéztem a magyar Wikin és az algoritmus szót meglátva - első sor - szőkéhez illőt sikkantottam, és gyorsan bezártam a lapot), mégsem tudom mással takargatni irtóztató hülyeségemet.

Ne haragudj, kedves kérdező, hogy olyasmibe ütöttem az orrom, ráadásul a legdilettánsabb módon, amihez nem értek.

Köszönöm, kedves BringaManó, hogy erre jártál és kiköszörülted helyettem az csorba. :*

2015. febr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BringaManó ***** válasza:

:-) Igazán nincs mit.


Kedves kérdező, tartok tőle, hogy szövegkörnyezettel kell meglepned bennünket, ha a miénk helyett inkább értelmes választ szeretnél olvasni.

Ennyiből azt mondanám, hogy Kalman filter's population – amennyiben ennek így van értelme...(?)

2015. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
filter mint szűrő, igen az egy statisztikai fogalom
2015. febr. 27. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!