Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angliában élő magyarok:...

Angliában élő magyarok: mennyi idő telt el kiköltözéstől számítva, mire folyékonyan beszéltétek a nyelvet, és a helyiek megértése sem okozott már gondot?

Figyelt kérdés
kérlek kort is írjatok, illetve azt, hogy milyen szinten volt az angoltudásotok, mikor kimentetek

2015. márc. 2. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Van aki fél-egy éven belül közel perfekt beszéli, van aki meg soha életében nem tanulja meg még társalgási szinten sem az angolt. Ez változó, és csak kevéssé függ attól, hogy milyen végzettsége vagy szintje volt angol nyelvből a kiköltözésekor.
2015. márc. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első, habár ha valaki próbálkozik, nem hiszem, hogy nem megy bele soha a fejébe. Lehet, hogy kell 10 év, de ha valaki itt él, próbálkozik, nem hiszem el, hogy egy kellemes társalgási szintet ne tudna produkálni. Indulok én ki magamból, akinek elég nehez megy bele a fejébe az angol. Minél fiatalabb valaki, annál könnyebb. Ismerek két családot: Mind a két családban kábé ugyanolyan idősek a gyerekek csak egyik helyen a lány az idősebb, másik helyen a fiú-merthogy egy fiuk, és egy lányuk van. Az egyik családban nem tudom milyen angol tudással jöttek ki, de az egész család züllödt, meg se tanultak angolul-a szülők sem. Épp nyekegnek valamit. Olyan 5 éve vannak kinn. A másik család kábé ugyanakkor jött ki, a lány akkor már jól beszélt angolul, a fiú akkor még jóformán semmit nem tudott. A fiú volt 10 éves körül a lány 14. A minap hallottam a fiút beszélni, teljesen anyanyelvi szinten beszél, olyan kiejtéssel, ahogy az angolok beszélnek. Bámulatos. De már jó ideje így beszél. Egy év után nem volt problémája az angollal. A lány is jól beszél, de én úgy hallom ki, hogy a srác jobban tud és a lány magyaros kiejtéssel beszél angolul.

De mondom, nekik egy év untig elég volt ahhoz, hogy ne legyen problémájuk a nyelvvel.

Én magam 24 évesként jöttem ki, éppen le tudtam raki az angol alapszintű szóbelit és írásbelit. Tudtam jónéhány dolgot, amit nem tudtam használni, mert nem tudtam, hogy hogy kell. Az első évben, főlegaz első fél évben, agyilag is lefáradtam egy-egy munkanap után. Eléggé az alapokról kezdtem, örültem, ha 2-3 mondatot ki tudtam nyögni. Nem tanultam eleinte az angolt, csak ami rám ragadt nap mint nap. Takarítónőként dolgoztam, ahol nem igazán -de mondjuk más munkakörben se igen-lehet beszélgetni munka közben. Szóval így ellébecoltam pár évig és addig csak az ragadt rám, ami munka közben rámragadt. Aztán egy pár év alatt eljutottam arra a szintre, hogy már egy alappárbeszédet le tudtam bonyolítani, de éreztem, hogy az angolom nem fejlődik, de szeretnék tenni érte valamit. Suliba kezdtem járni munka mellett és így egy csomó mindent megtanultam. Bárcsak hamarabb kezdtem volna.

Jóformán bármiről elbeszélgetek, olvashatok újságot, regényt, nézhetek hiradót, filmet, nem okoz gondot, azonnal értem, hogy miről beszélnek, kábé olyan, mintha magyarul olvasnék, hallanék...de nem száz százalékosan. Van egy csomó szó, amit nem tudok. Az első szülöttem 4.5 éves, iskolás és amit neki enciklópédiát, tanulós vagy mesekönyvet veszek, azt én is elolvasom és tanulok belőle. Például nem ismerem a matematikához szükséges legtöbb szót. A 3 dimenziós formák neveit, mi az egyenlőség angolul...stb ezeket most tanulom. Meg más tantárgyakhoz is meg kell tanulnom a szavakat. Több igeidőt használok most már, de nem mindet tudom használni. Attól még, hogy anyanyelvi szinten beszéljek, nagyon messze állok, de az otthoni barátaimnak, családomnak úgy tűnik, hogy perfekt nyomom....pedig nem:D

2015. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, főleg a második, kimerítő választ! :)

szívesen olvasnám még több ember tapasztalatát :)

2015. márc. 3. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!