Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik "egzotikus" írást...

Melyik "egzotikus" írást tanuljam meg? (Nyelvileg)

Figyelt kérdés
Már tudok írni görögül, héberül, japánul (kanák), cirill betűkkel. Melyik nyelven tanuljak meg írni még? Fontos, hogy a nyelv ritka és egzotikus legyen, és érdemes legyen tanulni. Köszönöm!

2015. márc. 6. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
arab
2015. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Kína , perzsa
2015. márc. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
malayalam
2015. márc. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az arabra és perzsára gondoltam, de ha nem tudom a nyelvet, akkor nem tudok olvasni sem sajnos. Még valami?
2015. márc. 6. 23:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Az arab nagyon nehéz. Egyiptológiára járok; az egyiptominak nagyon sok köze van az arab nyelvhez, és a tanár mindig az arabbal példálózik. Nincsenek benne magánhangzók, de szerencsére pontokkal jelölik a hangértéküket (mert ott a mássalhangzók alkotják a szót, a magánhangzókkal ragoznak).


De ahogy akarod, csak tudd, mivel állsz szemben.

2015. márc. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De ugyanez a heberre is igaz, hogy ha nem tudod a nyelvet, nem tudsz olvasni. Vagy beszeled a nyelvet?

Ha az arab nem tetszik, akkor devanagari. Tobb indiai nyelv abc-je, pl szanszkrit es hindi. Nagyon konnyu megtanulni.

2015. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Beszélek héberül. Es koszi a tippeket!
2015. márc. 7. 22:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Tenyleg beszelsz heberul? Tok jo, en is. Megkerdezhetem (akar privatban), hogy hol tanultad meg?
2015. márc. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"érdemes legyen tanulni"


Nyelvtudás nélkül mi a ráknak lenne érdemes megtanulni írni? De különben én a helyedben örményül, grúzul és hindiül (dévanágari) tanulnám meg a betűket, ha már ehhez van kedved...

2015. márc. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi, de miért pont ezeket?
2015. márc. 30. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!