Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik Közel-Keleti nyelvet...

Melyik Közel-Keleti nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés

Van ugye az arab, héber és fárszi. Biztos van még, ha van, akkor mondjátok!

Nyílván az arab a leghasznosabb, de a legnehezebb is. Kérdés, hogy héber vagy perzsa? Köszönöm előre!

És ha valaki tudna még egy hasznos oldalt/könyvet valamelyik nyelv tanulására (ezek közül), akkor kérem írja meg!


2015. márc. 13. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
A felsorolt három mellett beszélik még arrafelé a török, görög, arámi, kurd, örmény, grúz, gagauz, jazidi, cigány, berber és számos más nyelveket is. :)
2015. márc. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ezeket a nyelveket "hasznosságuk" miatt akarod tanulni, akkor szerintem nem fog menni, mert jó esetben útközben rájössz, hogy nem annyira hasznosak, mint gondoltad és elfogy a motivációd. Az arabba pl. nem érdemes ilyen hozzáállással belekezdeni. Inkább akkor érdemes foglalkozni ezekkel, ha személyes szerelem fűz hozzájuk. Nekem pl. tetszik a perzsa és a török is. De csak hobbiból tanulnám meg őket, ha már a napirenden levő nyelvekből elértem a kívánt szintet.
2015. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 murakami ***** válasza:

A japán nyelv nem nehéz a magyaroknak. A japán nyelvtan, és a magyar nyelvtan nagyon hasonló. Ha érdekel a japán nyelv, nézd meg ezt.


https://www.youtube.com/channel/UCrN6cSmzwfwPGWDKJs3uJ8A

2015. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!