Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet tanuljam?

Melyik nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés

Angolul beszélek és nemsokára elkezdem vagy a spanyolt, vagy a németet. De mivel csak suliban, kell még egy nyelv, ugyanis a nyelvtanulás a hobbim. Csak sajnos nem tudok egy nyelvre koncentrálni.


A lényeg, hogy van pár nyelv amit kinéztem, csak a baj, hogy tudok dönteni. Fontos, hogy az alapokat tanár nélkül el tudjam sajátítani, akár Interneten vagy programokon keresztül.


Ennek megfelelően segítenétek választani?


A nyelvek, amelyek tetszenek a következők:


- Szuahéli

- Afrikaans

- Holland

- Francia

- Indonéz

- Török

- Görög

- Norvég

- Orosz

- Horvát

- Bolgár

- Szerb


Ennyi lenne, és mint már írtam, nagyon fontos feltétel, hogy pár mondatot (najó egy kicsit többet) el tudjak mondani, és azokat neten vagy egy program segítségével tudjam megtanulni.


Nagyon köszönök minden segítséget!



2015. márc. 1. 18:38
1 2
 1/16 Borosta2 ***** válasza:
én 3 éve tanulok oroszt (az angol és német mellett) nehéz, de sok vonatkoztatásban hasonlít a magyarra főleg az elején.Ajánlom ha szereted a kihívásokat.(és rengeteg szláv alapnyelv hasonlít rá tehát meg tudod magad értetni a szlovénokkal, ukránokkal, szlovákokkal stb...)
2015. márc. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, de lehet tanulni egyedül pár mondaton pl. magadról, a családodról, az iskoládról, stb. neten vagy valamilyen programon keresztül?
2015. márc. 1. 18:51
 3/16 anonim ***** válasza:
A spanyol és a német közül mindenképpen a spanyolt ajánlom. Egyszerűbb, logikusabb és szebb.
2015. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi! De hol lehet a spanyolt/oroszt tanulni egyedül neten?
2015. márc. 1. 20:33
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#3:


És kb. 1000-szer haszontalanabb.


Kérdező:


Én a fentiek közül az oroszt tanulnám (a hasznossága és lehetőségei miatt), vagy a norvégot (személyes preferencia).


Egyébként: memrise.com

2015. márc. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. márc. 1. 22:16
 7/16 anonim ***** válasza:

Bármelyik nyelvet meg tudod tanulni olyan szinten, amilyenen te tervezed, ha szánsz rá időt, és összeszeded a használható oldalakat a neten.

Javaslom, nézd át az Öt év öt nyelv blogot ; sok hasznos oldal, program és tipp található ott.

Tapasztalatból azonban azt mondom, mindenképpen kell egy mentor, aki segít. Kereshetsz levelezőtársat is a neten vagy tölthetsz fel írásokat olyan oldalakra, mint a lang8 vagy az italki, ahol anyanyelvi felhasználók javítják a hibákat, és ideális esetben meg is magyarázzák azokat.


Igaza van annak a válaszadónak, aki leírta, hogy az orosz lenne a leghasznosabb, azt azonban nem tudom, hogy alap társasági szinten mennyire az. Ha később esetleg tovább fejleszted az orosz tudásodat, akkor viszont tényleg az orosz a legjobb választás.

2015. márc. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Én a franciát, v, az oroszt ajánlanám, ezek a kelendő nyelvek.

Francia linket tudok küldeni, meglehet hallgatni hogyan ejtik ki a szavakat a mondatokat a franciák.

Plusz igeragozás linkem is van, ha érdekel akkor idefogom tenni.

Orosz: ezt tanultam, igaz keveset,nem túl nehéz, ha találok olyan linket ahol meglehet hallgatni, akkor azt is fogom küldeni.

2015. márc. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Francia, egy pár link. Nagyon hasznos.


Francia tanfolyam kezdőknek.


[link]


Ingyen Francia Online Oktatás Kezdőknek


[link]


Ez egy fordító, beírod a keresett szót, és kiírja a francia megfelelőjét.


[link]


Itt megtudod hallgatni, hogy hogyan kell kiejteni a francia szavakat.


[link]


Ez nagyon jó, ebből sokat lehet tanulni.


Francia determinánsok és névszók.


[link]


Igék ragozása.


[link]


Itt is meglehet hallgatni, hogyan mondják , ez magyarul is mondja, van hozzá francia helyesírás és a megfelelője kiejtése.


[link]


És mivel írtad, tudsz angolul, akkor ez is jó, itt regizni kell, mondja francia, írja angolul, de ezek csak szavak, nincsenek bővített mondatok.


Bejelölöd - Beszélek angolul

alatt vannak a képeken a nyelvek. Francia nyelv angolul beszélőknek. Gondolom ezt szeretnéd.


[link]


Remélem tudtam segíteni. Üdv és jó tanulást:)

2015. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Köszi! De hol lehet a spanyolt/oroszt tanulni egyedül neten?" kérdező, ez a te kérdésed volt.


[link]


ezen tanulhatod a spanyolt v oroszt is, ha azt jelölöd.


duolingo... ezen bármilyen nyelvet hallgathatsz, tanulhatod, mert tudod az angolt.

2015. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!