Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehetne szebb a francia...

Hogyan lehetne szebb a francia 'r' betum?

Figyelt kérdés

2015. márc. 17. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne...
2015. márc. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Azon kívül, hogy Nantes-ban kellett volna születni, nem jut eszembe más megoldás.
2015. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Legfontosabb, hogy ne erőszakold, ha franciákkal beszélsz, mert nevetségessé válhatsz.

Ha azonban úgy hozza a sors, hogy valamikor kijutsz Franciaországba (és egy kis pénzed is van), egy itteni ortophonista másfél óra alatt megtanítja neked. :)

2015. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Tudtommal a franciák is a latin ábécét használják, így nagy különbség nem lehet az ő R betűjük és a miénk közt, nem is értem, miért akarod szebbé tenni az R betűd írását. Hacsak nem te meg a fenti válaszadók is összekeverik a betűt (amit csak leírni lehet) és a hangot (amit csak kiejteni lehet)…
2015. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Tudós ember, ha már így szórod magadból a kincset érő információkat, a fonológia és a fonetika közti különbséget is elmagyarázhatnád már, hátha az is nagyon hasznos lesz egy átlagos nyelvtanulónak. Már ha még nem vették el a kedvét az élettől is az őket definíciókkal üldöző, vélt felsőbbrendűségük tudatában az egyértelmű kérdésre válaszadás helyett inkább alázni és kioktatni igyekvő, önelégült golyhóként pöffeszkedő szakemberek, természetesen.
2015. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Bravó, ötöske, megtapsollak! :)

Velem is előfordul, hogy kijavítok egy-egy "szarvas" hibát, de soha nem úgy, hogy közben ne adnék választ - ha tudok - a feltett kérdésre, és soha nem ezzel a kioktató hangsúllyal. Ha meg nem tudom a feleletet - vagy nincs mit mondanom -, akkor tartózkodom a hozzászólástól.

Ez a tudálékos okoskodás meg igazán nem ebbe a topicba való, hiszen a válaszolók pontosan megértették, hogy miről szólt a kérdés.

2015. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Köszi az elismerést, Juli.:) Az olyat meg, aki tanítás helyett rugdalja a tanulókat, legszívesebben korbáccsal, kalodával meg gályarabsággal téríteném józan belátásra...
2015. márc. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4 vagyok: dehogy rúgdalom, pont hogy ezzel tanítom a tanulókat: ha van akár egy ember is, akiben most tudatosodott, hogy a betű meg a hang nem ugyanaz, már érdemes volt. Talán a csomagolásom nem volt túl szerencsés, ezt elismerem, de az #5/7 válaszoló sem megy a szomszédba agresszióért...

Én sem vagyok a definíciók tanításának híve, a gyakorlat sokkal fontosabb, de a hang/betű megkülönbözetésnek nagyon is van gyakorlati haszna. Tudom, hogy sokaknak nem válik ketté a két fogalom, ebből adódhat az is, hogy görcsösen igyekeznek megkülönböztetni pl. az angol son és sun vagy a német Bund és bunt szavak kiejtését, holott különbség csak írásban van köztük; vagy a "néma" betűket is kényszeresen ki akarják ejteni. Ehhez az első lépés a betű és hang közötti 1:1-es kapcsolat eloldozása...

2015. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Excuse-moi, mais tu avances ici de belles conneries.

Dans la vie de tous les jours, on utilise le mot "lettre" et non "son". Que ce soit la langue hongroise ou la langue française!

Tu ne fais que de couper les cheveux en quatre, avec tes explications pseudo-scientifiques. Si te ne peux pas répondre à la question posée, il vaut mieux de s'abstenir...

Si tacuisses, philosophus mansisses!

2015. márc. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!