Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Idegen szavak jelentését...

Idegen szavak jelentését könnyen megtalálom, de ha ezt fordítva szeretném, egy idegen kifejezést keresek a magyar helyett, olyat merre találok a neten?

Figyelt kérdés
Sokszor előfordul, hogy az idegen kifejezés pontosabb, tömörebb mint a hazai, meg is honosodott, de nem ugrik be...egy ilyen "szótárt" keresnék.

#idegen szó #idegen szavak keresése
2015. ápr. 8. 09:33
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Pl. most konkrétan azt a szót keresem, ami azt fejezi ki, hogy kiállok egy ügy mellett, aláírok pl. egy petíciót. Ismert, közéleti embernél szokás ezt a szót használni, amikor felsorolják őket...Itt van a nyelvemen, és nem ugrik be...
2015. ápr. 8. 09:39
 2/32 anonim ***** válasza:

hm.. hát megpróbáltam fordítva, így (és működött) beírtam:

jelentése Szakmai fejlesztés

és ott volt az innováció a találatok közt

[link]

2015. ápr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
[link] erre a kisérlettel ezt találtam
2015. ápr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Próbáltam már én is, de nem jött össze. A keresett szó ennél jóval ismertebb, legalábbis nekem. Beírtam, hogy: kiáll, mellé áll , a nevét adja hozzá,.... de semmi...
2015. ápr. 8. 09:48
 5/32 anonim ***** válasza:
pártolja?
2015. ápr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
szolidáris? mecénás?
2015. ápr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Szponzorál
2015. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Egyik sem, sajnos. Ezt a szót ahogy írtam olyan környezetben használják, amikor politikai vagy hasonló nagy horderejű dolgokban ismert neves közéleti szereplők kvázi ellenzékiek, pl. aláírnak valamit, és akkor szokták használni...
2015. ápr. 8. 10:59
 9/32 anonim ***** válasza:
A "támogat" sok találatot adott.
2015. ápr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Amikor valaki a nevét adja a dologhoz, mintegy védjegyként, és azt akarják hangsúlyozni, hogy e mellett a fontos/neves ügy mellé ilyen emberek adták a nevüket. Bocs, hogy ennyire körülírtam, de ez a latinos műveltség hiánya.... :(
2015. ápr. 8. 11:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!