Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban, mi az "it" többesszáma?

Angolban, mi az "it" többesszáma?

Figyelt kérdés
A they helyes ilyen esetben?
2015. ápr. 9. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
they, them
2015. ápr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
Egyáltalán hogy merül fel benned, hogy nem az? Mi más lenne? A személyes névmások 1/3 he, she, it, tb./3 they. Hol itt a kérdés?
2015. ápr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, eddig én is theyjel mondtam, aztán egyszer csak elgondolkodtam ezen, és furának tűnt, hogy "ők", és hirtelen elbizonytalanodtam, azt hittem, hogy egész életemben rosszul tudtam. Google a barátom volt, de sehol sem írták külön, hogy it=they. De akkor jól tudtam, kösz.
2015. ápr. 9. 23:15
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amiatt tűnhet furcsának, mert a they-t gyakran ők-nek tanítják, és az a magyarban nem használatos tárgyakra. De az angolban ezt használják az it többes számaként is. Bizonyos esetekben lehet those, de az konkrétan mutatószó, a that többes száma.

Pl:

I like this shoe. It is nice.

I like these shoes. They are nice.


"These, Those and They are plural forms of This, That, It."

"They is used to refer to people and objects in general, regardless of where they are."

[link]

2015. ápr. 10. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!