Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Pár mondat magyarról héberre...

Pár mondat magyarról héberre egy kedves ismerős családnak?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon kedves 60 körüli pár, akikkel évekkel ezelőtt összebarátkoztunk. Rengeteg dolgot küldenek nekem és a lányomnak is, állandóan üdvözletüket küldik.


Szeretnék egy kis táblával kedveskedni nekik, amit a lányom kezébe adnék és úgy fotóznám le. Sajnos a latin betűket nem ismerik és az angoljuk is nagyon minimális.


2-3 mondat korrekt lefordításában tudna valaki segíteni? Én épphogy néhány szót tudok héberül csak, írni szinte semennyire :(


2015. ápr. 20. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Segitek, mik a mondatok?
2015. ápr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, bocsi a kerdesert, de ha nem beszeltek kozos nyelvet szinte, hogyan kommunikaltok? Illetve az is fura, hogy egyaltalan nem ismerik a latin betuket, tapasztalatom szerint Izraelben mindenki minimum felismeri oket, anelkul nem lehet letezni a mai vilagban.
2015. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kicsit beszélnek angolul, de olvasni nem igazán tudnak. Illetve, amikor ott vagyunk, akkor a felnőtt gyerekeik segítenek tolmácsolni, ők jól beszélnek angolul. De a kevés angoljukkal és mutogatással egész jól megértjük egymást személyes találkozásnál. Írásban vagy telefonon viszont nem tudunk kommunikálni, mert én tényleg csak pár szót pötyögök héberül, írni egyáltalán nem tudok (betűk egy részét felismerem, ennyi).


Ez lenne a szöveg és előre is nagyon köszönöm:

"Kedves Bracha és Eli, már tudok kapaszkodva állni, nemsokára elindulok. Remélem, hogy hamarosan tudunk találkozni és személyesen adhatok nektek egy-egy puszit! Zoé"


Az "elindulok" olyan értelemben, amikor egy kisgyerek megtanul kapaszkodás nélkül járni. A szöveget értelemszerűen a gyerek "írta" :) És nőnemű, annyit tudok a nyelvtanról, hogy máshogy ragoznak nemek szerint :)

2015. ápr. 22. 09:47
 4/14 anonim ***** válasza:

Igy mar ertheto. Kicsit egyszerusitem a szoveget, ha nem problema, mert ilyeneket, hogy "kapaszkodva allni" es hasonlok, nem tudok, illetve az esetleges hibakert felelosseget nem vallalok. :)



לברכה ואלי שלום,


אני כבר יודעת לעמוד ועוד מאט אני גם אדע ללכת. אני מקווה שאנחנו יכולים להיפגש בקרוב ואני יכולה לנשק אותכם. זוא

2015. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezt irtam:


Kedves Bracha es Eli!


Mar tudok allni es hamarosan jarni is fogok tudni. Remelem, hogy hamarosan talalkozunk es megpuszilhatlak titeket. Zoe


Nem tudom, hogy irjak a Zoet heberul, en igy irtam: זוא

Remelem, jo ez igy.

2015. ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja es az 1. mondatnal a vesszo termeszetesen a sor vegere kerul, csak a telefonom nehezen birkozik meg a jobbrol balra halado szoveggel. :)
2015. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2015. ápr. 22. 14:38
 8/14 A kérdező kommentje:

Azt jól látom, hogy megfelelő irányban vannak a betűk, de a szavak balról jobbra haladnak? A shalom, Eli, Bracha szavakat felismerem belőle.

Gondolom akkor pakoljam át őket jobbról balra sorrendbe.

2015. ápr. 22. 14:40
 9/14 anonim ***** válasza:
A szavak a megfelelő irányban mennek, csak valamiért, ha írásjel után nem folytatom a szöveget, hanem pl entert nyomok, az írásjel az elejére kerül. Tehát minden helyes sorrendben van, kivéve az a vessző.
2015. ápr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor, ha jól olvasom, az első sor az, hogy "VeBracha Eli shalom"?
2015. ápr. 22. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!