Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják/írják nagyon...

Miért mondják/írják nagyon sokan a kauciót kauKciónak?

Figyelt kérdés
Honnan jön ez egyeseknek?
2010. febr. 23. 08:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az "aukció" szó miatt mondják sokan így. Hasonló szavak.
2010. febr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahonnan a kardántengelyből a gardán, az antennából meg az anterna.
2010. febr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Mert nem minden nap használunk ilyen szavakat és nem vagyunk mindent tudóak.Sok szót tévesztenek az emberek pl:rükverc=>lükverc

rolls-roys=>rojsz-rojsz ként emlegetik.

2010. febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Félrehallás miatt. Engem is nagyon tud idegesíteni :)
2010. febr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tényleg, lehet, hogy az aukcióval keverik :) Van egy barátnőm, és ő állandóan így mondja. Szerintetek bunkóság lenne, ha kijavítanám? Egyrészt feláll a szőr a hátamon, ha hallom, másrészt meg nem akarom, hogy más hülyének tartsa, mert amúgy okos csaj. Megsértődne vajon, ha szólnék neki, hogy ezt nem úgy hívják, ahogy ő mondja? Mert végülis máskülönben honnan tudná?
2010. febr. 23. 10:25
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Biztosan még nem latta leirva,és csak hallasbol ismeri ezt a szot!A helyedben én eljatszanék vele,amikor rosszul ejti ki,ugy tennék mintha nem tudnam hogyan irjak!Leirnam mind2féleképpen(ahogyan most is tetted)és probalnam kiejteni elotte.Ha kijavitod szerintem nagyon rosszul esne neki,aztan te ismered ot,hogy mi lenne a reakcio!
2010. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Sok ilyen van, folytok kauKciónak mondják a kauciót, meg az influenzát is infulenzának....alíg bírom mindig kijavítani. De ezeket több emberen megfigyeltem már. Jó kérdés hogy mi lehet az oka...vagy nem tanulták meg helyesen a kifejezést, vagy annyira igénytelenk a saját beszédükre....de mindkét eset nagyon gáz.
2010. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

nekem a kedvencem a blomba a plomba helyett.... :D

amúgy én sopronban lakom, és itt pl. az influenzát mindeki infulenzának mondja, de még az orvos a védőnő is.... :D

2010. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja, én vprém megyébe lakom de az influenza itt is infulenza...idióták :D
2010. febr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
engem a "valószínűleg, hogy" sokkal jobban zavar :)
2010. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!