Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért hiszi mindenki, hogy a...

Miért hiszi mindenki, hogy a névelőzés pesti beszéd?

Figyelt kérdés

Amikor a személynevek elé névelőt teszünk pl A Nikinek.

Ha valaki úgy mondja, rögtön betitulálják pestinek ha a keleti megyékben tartózkodik.

A Dunántúlon is névelőznek, én ott lakom és szinte mindenki úgy mondja és mégsem pestiek. Rákerestem és beazonosítják pesti beszédnek és azt hiszik, hogy akik így mondják az biztos Budapesten született. A nagy fenét. Szerintetek?

[link]



2015. máj. 9. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk Bács-Kiskunban is így mondják.
2015. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
elvileg csak a Tiszántúlon nem mondják
2015. máj. 9. 20:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenhol így mondják. Felvidéken biztosan.
2015. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
gyerekek, le fognak minket pestizni xddd
2015. máj. 9. 21:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Szolnokon is hallottam már ilyet, meg mindenütt, ahol jártam, pedig a Dunántúlon eddig csak háromszor voltam még.
2015. máj. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért (is), mert hozzá nem értő, csőlátású magyartanárok verik a diákok fejébe már kisiskolás korukban, hogy milyen parasztok ők is meg a szüleik is, hogy még magyarul sem tudnak rendesen...

A magyartanárok nagy része sajnos az előíró (megbélyegző), nem pedig a kívánatos, leíró szemléletet követi és plántálja bele a gyerekekbe, ezzel újra és újra kitermelik a jövő "grammatikanácijait" és "nyelvművelőit", akiknél kevesebben ártanak többet a magyar nyelvnek...

El kellene fogadni, hogy valamit nem csak egyféleképpen lehet mondani, nem csak egyetlen "helyes" megoldás van. A többség számára a névelős használat a természetes, másokanak meg pont az nem. De tudjuk, hogy mi, magyarok elég hátul álltunk a sorban, amkor a toleranciát osztották...

2015. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Az utolsó válaszát kinyomtatni, bekereteztetni, falakra kiragasztani!
2015. máj. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!