Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen gyorsan lehet izlandiul...

Milyen gyorsan lehet izlandiul megtanulni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 24. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de engem is érdekel a dolog, szeretnék értesítést kapni róla :)
2015. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Daniel Tammet-nek 1 hét alatt sikerült:


https://www.youtube.com/watch?v=_GXjPEkDfek

2015. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Skandináv-ház nem tudom, tart-e most izlandi kurzust, de máshol nem nagyon tudom, hogy lenne Mo-on.

De meglepő, mert amilyen kevesen beszélik, a neten olyan könnyen meg lehet tanulni.

Pl. az icelandiconline pont com-on.


Amikor elkezdtem, akkor a kezdő kurzust viszonylag hamar "megtanultam" az alap dolgokat. ( most kb. egy éve nem gyakoroltam, szókincsem se bővült- pár mondatot tudok beszélni és picivel többet értek ennél.)


A gyorsaság attól függ, hogy beszélsz.-e valamilyen más nyelvet.

Pl. nekem az angol-német és latin tudásom sokat segített.


( ezek közül angol az, amiből jó vagyok, latin az egyetemen kellett elnevezések, kifejezések szintjén, németet meg gimiben tanultam, hétköznapi beszélgetést megértem, de beszélni már nem tudok reflex-szerűen angolul válaszolok, plusz voltak korábbi kalandjaim a finn és a norvég nyelvekkel..:D)


Igazából, egy logikus nyelv, HA rájössz a logikai szabályokra.

A főnévképzése, az összetett szavak is érdekesek,( kedvencem: Pc: tölva, ami az adat+ a látás (tala+völva) szavakból jön. (poén, hogy a völva még jóst, látót is jelent bónuszként) de meg lehet tanulni őket.

( Azért ilyen az összetett szó képzés, mert nyelvőrzés szempontjából idegen eredetű szavakat nem engednek használni, hanem megpróbálják izlandi szókapcsolatokká alakítani őket- de kis képzelőerővel kitalálható. )


Amit nehezebbnek tartok, az a kiejtés. Volt hogy egy-egy párbeszéd 2 sorát, miközben olvastam a szöveget 17x meghallgattam, hogy mit-hogy mond.

(mondjuk, pl. a finnél kicsit könnyebbnek éreztem -igen, perverzióm megkezdeni és be nem fejezni a nyelvtanulást)


Összességében a gyorsaság relatív. Ha pl. latin-angol-NORVÉG nyelvismereted van, akkor könnyen megtanulod.


Ha csak angolul tudsz, akkor egy társalgási ("merrevanakönyvtár?") szinten, 8-10 hónap alatt megtanulsz . -ehhez viszont az icelandiconline nem elég.


De, ha nem csak beszélni, hanem a beszéd mellé helyesen írni-olvasni is szeretnél, akkor 1 év után költözz ki pár évre szerintem :D

2015. máj. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2: De Daniel agyi képességei jóval túlmutatnak egy normál emberén azért :D
2015. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Ezt, hogy érted?
2015. máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!