Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nem vagyok túl jó angolból,...

Nem vagyok túl jó angolból, ezert ha valaki megtenne hogy kijavítja a hibákat? Nagyon megköszönném

Figyelt kérdés

Dear Editor,


Iam writting to conplain about the lot of homeless people in the city. They are in miserable situation and they are bring down the cityscape.


If i walk to in the main street ot go to shopping or church I pick up the homeless people beg for money in front of the shops or church.


In my openion the local goverment responsibility that help the homeless people. These people should need a place where they sleep and make a shower. Furthermore should share more food.



2015. máj. 25. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Dear Editor,


I'am writing to complain about the lot of homeless people in the city. They are in miserable situation and bringing down the cityscape. (ha egyezik az alany, nem kell kétszer kiírni)


If I am walking on the main street, going to shop or to the church I can see (így nem olyan szleng) many homeless people begging for money in front of the shops or the church.


In my opinion the local goverment's responsibility is to help the homeless people. These people need a place where they can sleep and take a shower. Furthermore they should share more food.

2015. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezt a velemenyt tuti nem fogjak publikalni, de mint egy hazi sem adnam ki a kezembol. A homelessek csunyitjak a tajat/kilatast/varost???
2015. máj. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

They - kirol van szo? Homeless vagy local government?

Homeless - they should have available food/meals/nourishment


Local government - should hand out/make available/ensure


A ugy nem csak a local governmentnek a felelossege mindez.

2015. máj. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget. :)



(ez nem teljesen az én véleményem ,hanem voltak megadva dolgok amiket bele kellet foglalni)

2015. máj. 26. 18:20
 5/12 anonim ***** válasza:

Dear Editor,


I am writting to complain about the lot of homeless living amidst miserable conditions on the streets, making an unpleasent impression on any viewers visiting or living in the city. Whenever I walk down on the main street or go to shopping or to the curch I bump into them begging for money in front of entrances of public buildings.

In my opinion the local government is responsible for these people and should help them by providing a proper shelter where they can sleep and take a shower if needed. Furthermore they should be provided with more food to help maintaining the state of their health.


Azert nem artana valami befejezest is irni, pl.


I would appreciate if you could do something to resolve this matter as soon as possible.


Yours faithfully,

NEV


Az utolso ket mondatban szenvedo szerkezet is van (passive), nem tudom, h tanultatok-e mar. Tanacskent, ha elfogadod: figyelj

1, az igeidokre, mikor melyiket hasznald, es persze a megfelelo igevegzodesre: folyamatos(continuous)-ban hasznald az "-ing" vegzodest,

2, a prepoziciokra: on, in, at, (on the main street)

3, a birtokos szerkezetre (the government`s responsibility)nezd at

4, a "should" helyes hasznalatara.

5, a helyesirasra (complain, opinion)

6, a helyes mondat felepitesre (alany, allitmany, targy)


Van mit feljodnod, de ne keseredj el, szerezd be a Kis Angol Nyelvtant Dohar Petertol, egyszeruen es szorakoztatoan magyarazza el a dolgokat! ;)

2015. máj. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves 5-os! Ezt mar tul komplikaltad.

Lot of helyett- a large number of

unpleasAnt

the large number of homeless people in poor living conditions

any viewers - people

bump into them / walk past

proper shelter - adequate housing arrangements to meet their minimum daily lving requirements


Your immediate attention to the above matter would be greatly appreciated.

2015. máj. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os :)


Jo a Te valtozatod is, de semmivel sem egyszerubb, mint az enyem. Probaltam a kerdezo szavait is benne tartani valamennyire, ezrt hasznaltam ilyeneket, mint "lot es probaltam nagyjabol azt kifejezni, amit o sugallt a megfofalmazasaval: "bring down th cityscape" - nyilvan a varos kinezetere utalt, ezert a "viewer" szo kifejezobb, mintha siman a "people"-t irom, de kulonben is tartalmasabb egy fogalmazas, ha nem mindig csak az alap szavakat hasznalja az ember. Koszi a javitast, nincs javitoprogim es en sem vagyok Mr Tokely. ;) Szep napot!

2015. máj. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja es kerlek ezt mar NE javitsd ki, jo sokat elutottem benne, latom, de telefonrol irok, es sztem a lenyeg igy is "atment" nemde? ;)
2015. máj. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem habit ok, en is telorol irok, nem olyan egyszer u. De a cityscape helyett outlook-ot irnek Es OK, legyen a masodik people helmet residents and visitors alike vagy the population of the city.

Amugy nem egy "politikailag korrekt fogalmazas. Kulfoldon egy ilyet irni vagy mondani skalpolas jar erte. (Csendben gomdolni meg lehet.

A zarasod azert nem jo, mert mi az istent tud most rogton csinalni az editor a hajlektalanokkal? Hova dugja el oket? Egyenlore eleg ha felfigyel a problemara es tud omasum veszi, hogy Gond van.

2015. máj. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
.. Aki ilyen levelet elkuld egy hivatalos helyre, szerinted tudja, hogyan intezodnek ezek a dolgok? :) Szerintem goze sincs rola, ezert tokre megfelelo, egy ilyen "add uram, de azonnal" tipusu befejezes. Mindnyajan tudjuk, hogy nem tul eletszagu az egesz level, de gyakorlasnak megteszi es mivel a kerdezo egyaltalan nem irt befejezest, nem ereztem szukseget egy litania-szeru befejezesnek.. na bumm..
2015. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!