Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelentenek a "szuká...

Mit jelentenek a "szuká pliáty", és a krucsá máti" orosz szókapcsolatok?

Figyelt kérdés
kiejtés szerint írtam le ,mert fogalmam sincs ,hogy hogyan is kellene leírni ,amúgy már rákerestem volna google-on

#orosz #szókapcsolat #szuká pliáty #krucsá máti
2015. máj. 25. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
A második román szitkozódás, helyesen "crucea mătii". Szó szerint "az anyád keresztjét" jelenti. Románul igen durva szitkozódásnak minősül.
2015. máj. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 chtt ***** válasza:

nem szívesen írnám ide, talán a link működik (és ez esetben jól ferdített a gugli)

[link]

illetve létezik a bljaty helyett a bljagy, az meg kb. rokonértelmű szava a szukának

2015. máj. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A "bljágy" szószerint k**va, de oroszban amúgy egy általánosan használt káromkodás, mint pl. magyarban a b***meg!, vagy angolban a f**k! A "szuká bljágy" ennek a fokozása.
2015. máj. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
rendben ,köszönöm :D
2015. máj. 26. 15:45
 5/8 A kérdező kommentje:
És vannak még ehhez hasonló szavak? :D
2015. máj. 31. 00:19
 6/8 anonim válasza:
Egy filmben hallotam valahogy igy hangzott:"job tvojo máty" (kiejtés szerint írtam)
2016. jan. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
БОГ ТВОЕВО МАТЪ bog tvojevo maty = a második-harmadik szó: az anyádat. Az elsö kitalálását rád bízom
2017. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 chtt ***** válasza:
100%
Hááát, a bog istent jelent, nem kell nagyon találgatni, a maty ugye nőnemű, tehát te te állsz közelebb hallás után (tvaju), és a kifejezés, amit hallottál, nagy eséllyel a "ё б _ т в о ю _ м а т ь" (job tvaju maty) lehetett, ami kb. a bmeg az anyukádnak felel meg (és eredetileg, "ki b**ta meg az anyukádat, hogy te ilyen hülye lettél?" kérdésből rövidült, azér' nem felszólító mód)
2017. jan. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!