Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szláv nyelvek nehézsége?

Szláv nyelvek nehézsége?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nincs olyan, hogy szláv nyelvek nehézségi listája, de arra lennék kíváncsi, hogy SZERINTETEK milyen nehezek. Nyilván a lengyel nem könnyebb a horvátnál...


Az én nehézségi listám:


1: lengyel

2: orosz

3: cseh/szlovák

4: ukrán

5: szlovén

6: horvát/szerb/bosnyák/montenegrói

7: bolgár/macedón


Kíváncsi vagyok, hogy szerintetek ez hogy van, és lehetőleg az írjon, akinek van tapasztalata



2015. máj. 23. 16:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen szempontok alapján rangsoroltál, nyilván nem beszéled az összes felsorolt nyelvet, szerintem nagyjából ugyanolyan nehezek és nem gondolom, hogy a lengyel sokkal nehezebb lenne mondjuk a bolgárnál, lehet azért érzed így, mert lengyelül tanulsz, vagy nem tudom mi az ok.
2015. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, egyiket se beszélem de mindegyiket elkezdtem tanulni magamtól, és rengeteget foglalkozok nyelvekkel. De lehet, csak én érzem így. Ti mit gondoltok, melyik a legnehezebb/legkönnyebb?
2015. máj. 23. 17:20
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát legyen, akkor itt a listám, szigorúan "szerintem" alapon.


A 6. számú blokkot viszonylag jól beszélem, illetve beszélném, ha nem keverném időnként őket :) de ez van az első helyen.


Tudásom alapján a szlovén talán könnyebbül menne, de mostanság többet futok bele a bolgár-makedónba, a szlovénba meg semmit, így a b-m a második hely.


Harmadik akkor a szlovén.


Ezután a negyedik az orosz, szerencsére még nem kopott el minden az egykori kötelező oroszból.


Az oroszból kifolyólag ötödik az ukrán.


A sor végén pedig a nyugati szláv nyelvek, holtversenyben.

2015. máj. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg nincs valami ötletes, hogyan tudnék horvátot/szerbet/bosnyákot tanulni? Örülnék valamilyen nyelvkönyvnek vagy internetes oldalnak, ahol legalább egy alapfokot össze lehet szedni
2015. máj. 23. 19:07
 5/14 anonim ***** válasza:

Online anyagokról nem tudok. Nyomtatottat pedig legegyszerűbb valamelyik nyelvi tanszéken vagy nemzetiségi gimiben beszerezni.


Horvát tanszék van az ELTÉ-n, Pécsett, Szombathelyen és a talán Baján, szerb tanszék Szegeden. Pesten van szerb és horvát gimi is, Pécsett horvát gimi. Ezeknél kell próbálkozni, egy-egy e-mailt megér.

2015. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. máj. 23. 19:28
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem:


1:szlovák

2:lengyel

3:orosz

4:cseh

5:szerb

6:horvát

7:macedón

8:montenegrói

9:ukrán

10:bolgár

11:bosnyák


Ám annyira "NAGY" véleményt nem tudok írni ,mivel az alábbiak közül csak az orosszal,szlovákkal,bosnyákkal és kicsit a bolgárral és a szlovénnal foglalkoztam.

2015. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De utolsó, miért gondolod, hogy a horvát nehezebb, mint a bosnyák, ha nagyjából ugyanazok? És a cseh valóban ilyen nehéz?
2015. máj. 25. 17:14
 9/14 anonim ***** válasza:

Igazából ezt csak tippből mondtam ,mivel horvátul nem tanultam viszont a bosnyák nyelvel foglalkoztam már.


A cseh pedig üt a szlovákra.

2015. máj. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És miért gondolod, hogy a szlovák ilyen nehéz? Nehezebb, mint a lengyel?
2015. máj. 25. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!