Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánul tudók! Igaz az, hogy...

Japánul tudók! Igaz az, hogy a japán kawaii, azaz aranyos szónak van egy negatív jelentése is?

Figyelt kérdés
Ez igaz e, és hogy mi az a másodlagos jelentés

2015. máj. 30. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem. Ha csak magát a kawaii szót nézed, akkor (elméletileg) csak pozitív jelentése van. Legfeljebb ironizálva lehet negatív. Ami lehetséges, hogy egy hasonló ejtésű szó jelent valami mást, de most nem tudnék mondani.


A biztonság kedvéért megnéztem, hogy mit mond a nagyon okos gugli fordító:D

Szerinte:

kawaii = csinos, aranyos

kawai i = nem aranyos


Na, hogy ezt most igaz e, azt nem igazán tudom megmondani. Valószínüleg nem.

2015. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt azt írják, hogy a szó eredeti jelentése: szánalmas, szánalomra méltó. Ezt ma a "kawaisou" szóval fejezik ki.

A késő középkorban vette fel a "kawaii" a mai, pozitív töltetű jelentését. Hogy miért, azt nem tudni pontosan, valószínűleg, a kicsi, gyenge - és ezért szánni való, oltalomra szoruló - dolgokkal kapcsolatban használták.


Ma már nincs negatív jelentése ennek a szónak.

2015. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anju ***** válasza:
100%

Nincs negatív jelentése. A belinkelt honlap szerint is, régen a mostani "kawaisou"-val volt azonos, ami nem "szánalmast" jelent hanem "sajnálatra méltó, szegény"-t, olyas valakit, akivel együtt érez, sajnál az ember.

A "ki no doku ni" is hasonló jelentéssel bír, úgy mint "részvét, sajnálat". A szánalmasra például a "nasakenai" megfelel.

2015. máj. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen a segítséget! :D
2015. máj. 31. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!