Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A francia nyelvnek mennyire...

A francia nyelvnek mennyire különböznek a nyelvjárásai?

Figyelt kérdés

Eddig csak angolt tanultam olyan szinten, hogy foglalkoztam a nyelvjárásokkal is, de most a franciával kapcsolatban is szeretnék többet megtudni.

Ezek lényegében mennyiben különböznek egymástól? Úgy működik, mint az angolnál, hogy szókincsben és kiejtésben vannak különbségek? Nyelvtani eltérések vannak? Meg lehet mondani valakiről a nyelvjárása alapján, hogy honnan jött? Akár Franciaországon belül? :D



2015. jún. 11. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Franciaországban csaknem annyi nyelvjárás (dialecte) van, mint ahány régió. Ha beírod a Google-be "Langues régionales et dialectes en France", kidob egy csomó linket.

Én azonban azt hiszem, te inkább az akcentusra gondolsz, nem?

Igen, nagyjából meg lehet mondani, ki honnan jött.

Az északi megyék szójárása annyira különbözik pl. a déliektől, hogy nagyon oda kell figyelniük, ha meg akarják egymást érteni.

Egy Lille-i francia nyelv egész máshogy hangzik, mint egy Marseille-i.

Auvergne-ben nem úgy beszélnek, mint Pas-de Calais-ban.

Hogy aztán a tipikus párizsi akcentusról ne is beszéljek... :)

2015. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Franciaországon belül is nagy különbségek vannak, hát még a volt gyarmatokon a kreol...
2015. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akcentus, dialektus? :D nem is tudom hirtelen, mi a különbség, csak azért nem szeretem az akcentus szót használni, mert az arra is utalhat, ha egy nem-francia tanul meg, és „áthallatszik” az anyanyelve


Hmmm, érdekes :)

2015. jún. 11. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Az akcentus a kiejtesbeli kulonbsegekre utal inkabb, a dialektus meg tajszolast jelent - azaz ott mar a szokincs sem ugyanaz.
2015. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. (Accent, dialect.)

Azért is gondoltam, hogy a kérdező inkább az akcentusokra kíváncsi.

És Franciaországban nem csak az "idegeneknek" van akcentusuk, hanem mindenkinek. Egy Toulon-i születésűnek a párizsi beszél akcentussal, egy Bordeaux-i-nak meg a Bretagne-i, és így tovább.

Magyarországon sem beszél úgy a soproni, mint a szegedi, nem? :)

2015. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

*"dialecte"

Még csak annyit, hogy a Magyarországi (és a magyarul beszélő területeken élő) emberek nyelvezete egyfajta, csaknem azonos, míg Franciaország - ahogy írtam - egy csomó, régen önálló és külön nyelvű régióból (régions) állt össze.

Itt megtalálod az országrészeket:


[link]

2015. jún. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!