Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Akik külföldön élnek! Ti más...

Akik külföldön élnek! Ti más nyelven, vagy magyarul beszéltek a rokonaitokkal, családtagjaitokkal otthon, illetve nyilvános helyeken, például az áruházban, vagy az utcán?

Figyelt kérdés

2015. jún. 11. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul.

Ha van a társaságban olyan ember is, aki nem tud magyarul, akkor meg "külföldiül".

2015. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az anyanyelvünkön, magyarul. Beszélem az adott ország nyelvét, de nem akarok annyira kényszeresen megfelelni idegeneknek, hogy az ő kedvükért ne magyarul beszélgessünk egymással, csak mert más is hallja.
2015. jún. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vookie ***** válasza:
100%
Magyarul! (Minden más röhögögörcsbe fulladna...:))
2015. jún. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A magyar családtagokkal természetesen magyarul.

A már itt született gyerekeimmel vegyesen. Én legöbbször magyar nyelven szólok hozzájuk, ők meg hol így, hol úgy válaszolnak. De a fordítottja is előfordul. :)

2015. jún. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

A nagynénémmel mindenhol magyarul, a férjemmel pedig összevissza. Néha majd megőrülök attól, hogy ő félig angolul, félig magyarul mond el egy mondatot, és szereti, ha én is hol így hol úgy beszélek vele bárhol vagyunk, mert hozzá mind a két nyelv közel áll, és ő bizony mindkettőt akarja használni!

Mikor pedig nálunk lakott egy német uncsitesója, akkor meg mind a három nyelvet lökte felváltva, mivel perfekt német is a párom. Na az már kicsit nagyon sok volt nekem, mert nem tudok németül egy fingot se! :-)

2015. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Csak és kizárólag angolul beszélek ,a már itt született gyerekeimhez is. A magyar nyelvet nem tanítom nekik,felesleges,nagyszülők se élnek,stb.
2015. jún. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Magyarul! Örülünk hogy végre magyarul is beszélhetünk, és hogy azt mondhatjuk amit akarunk, mert úgysem érti senki.:) Ha olyan franciák is vannak ott akiket ismerünk , akkor természetesen franciául.
2015. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A párommal oroszul, mivel ez az anyanyelve. A családommal, magyar ismerősökkel magyarul. Külföldi barátokkal angolul vagy németül, mikor melyik jön könnyebben.
2015. aug. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én a testvéremmel gyakran beszélek németül, mivel egy hosszú iskolai nap után már németül egyszerűbb, de a szüleimmel meg a családom többi tagjával magyarul. Társaságban még ugyan úgy németül!:-)
2016. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 6/9 Időpont 2015. jún. 13. 07:20


Én undorítónak tartom ezt a hozzáállást! Ismerek olyan magyar lányokat, most már anyukákat, akiknek a német, ill. angol férjük, megtiltotta, hogy gyerekükkel németül, ill. angolul beszéljen! Azaz, szinte megkövetelte tőlük, hogy megtanítsa velük az anyanyelvet! Sőt olyanról is tudok, hogy ők maguk is elég elfogadható szinten megtanultak magyarul! És mindez külföldön, nem M.országon!

2018. okt. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!