Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Megéri egy ilyen ritka nyelv?

Megéri egy ilyen ritka nyelv?

Figyelt kérdés
Imádom a nyelveket, de főleg a ritkábbak tetszenek, mint a norvég, román, japán, török és portugál. Legjobban talán a román tetszik. Van értelme tanulni? Vagy a fentiek közül bármelyiket? Beszélek egyébként héberül, angolul, németül és franciául, ezért érdekelnének a ritkább nyelvek, de egy ázsiai/afrikai nyelv is jöhet, ha hasznos!

2015. jún. 14. 14:47
 1/5 anonim válasza:
Szerintem a portugállal meg az ázsiai nyelvekkel csak jól járhatsz! Sok szerencsét hozzá:)
2015. jún. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál, egyáltalán nem ritka nyelvek, a legtöbb nagyobb magyar nyelviskolában tanítják őket. Egyik ismerősöm írül, óírül és óangolul is tud, na azok tényleg ritka nyelvek. Ha érdekelnek ilyen nyelvek, akkor tanuld, ki tudja, mikor jöhet jól. Azt az ismerősömet is volt, hogy megkeresték valami amerikai filmstúdióból, hogy fordítson le ezt-azt a forgatókönyvhöz.
2015. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még annyi, hogy hol lehet tanulni ezeket? Mert egyedül szeretném. Egyébként az azerit kihagytam, bocsánat
2015. jún. 14. 15:28
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Ezek egyáltalán nem ritka nyelvek. Románt elég sok helyen említenek mint előnyt/feltételt állásoknál. A többi sem rossz döntés angol és német mellé.


Mondjuk kövezzetek meg, de valahogy nem hiszem el, hogy te 4 nyelven tudsz folyékonyan a magyar mellett. Annak semmi értelme sincs, ha makogás szintjén meg egy nyelv, szerintem több értelme lenne a jelenleg tanult nyelveidet rendesen kitanulni mint újat kezdeni.

2015. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a románnál van vagy 1 milló onnan elszármazott konkurencia, a többi hasznos is lehet
2015. jún. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!