Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az ANGOL nyelvnek leáldozóban...

Az ANGOL nyelvnek leáldozóban van?

Figyelt kérdés

Pár évtized alatt "olyan fontos" nyelv lett,hogy még az is megérti az alapokat,aki életébe bele se nézett egy angolkönyvbe sem. Viszont én úgyérzem,hogy ez már nem sokáig fog tartani,hiába tanulják a világon egy csomóan. Egyre nagyobb a kereslet a keleti,nyelvekre,és egyre kevesebb az angolul tanulók száma. Nem adok az angol nyelvnek 10 évnél többet,és elkezd hanyatlani.

Azt sem értem,miért kellett hirtelen mindenki számára kötelezővé tenni. Ez csak eltaszít egy rakatnyi embert attól,hogy megtanulja,köztük engem is például. A nyelvérzékem jó,de egyszerűen képtelen vagyok az angolra jó szórakozásként tekinteni, mivel ráerőltetik az emberekre. Szerintem sokakat ez is taszít,hogy csakazért is olyan nyelvet tanulnak,ami nekik tetszik.


2015. jún. 16. 12:34
1 2
 1/12 schocko ***** válasza:
Szerinted.
2015. jún. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az angol nyelvnek még véletlen sincs "vége", márcsak azért sem, mert a legtöbb fontos államnak (USA, Nagy-Britannia, Kanada, Ausztália) ez a hivatalos nyelve, ezen kivül az összese tudományos téma ezen a nyelven fut.


Nem tudom, milyen "keleti" nyelvekre gondolsz, de egyetlen egyet sem tudok, ami akárcsak nyomokban is megközelítené az angol jelentöségét.


Az, hogy te nem akarsz angolt tanulni, a te bajod és a saját hülyeséged.

2015. jún. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Rosszul erzed.

Tanulj olyan nyelvet amit akarsz. Mi ebbo nem szoljstunk bele.

Izlesek es pofonok. Engem a francia taszit. Horgo-kopkodo, orrhuzigalo, takony szivo randa nyelv, foleg mikor egy ferfi beszeli. Mivel en angolul beszelek nekem az akcentusok ugy hangzik mint egy kocsoge, nem mint egy ferfie. Na de mint irtam, izlesek Es pofonok.

2015. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi jönne a helyébe? Valamelyik kínai nyelvjárás? Esetleg az orosz?
2015. jún. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 hollófernyiges ***** válasza:
Az angol a nemzetközi nyelv, ezen beszél egymással egy arab meg egy norvég vagy egy spanyol és japán. És éppen azért mert mindenki tud angolul, ezt éri meg legjobban idegen nyelvként tanulni, mert ezzel éred el a legtöbb embert. Ez öngerjesztő folyamat, emiatt terjedt el ennyire egy nyelv.
2015. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szóval bár messze ez a legfontosabb nyelv, ne tegyük kötelezővé az oktatását, nehogy elvegye az emberek kedvért. Ennyi erővel a matekot sem kellene ugye erőltetni, túl fontos ahhoz, hogy kötelezővé tegyük, nem igaz?


A keleti nyelvek meg jönnek fel, mint a talajvíz, már mindenki kínaiul tanul, angolul alig tud valaki a világban.


Ne haragudj, de te amúgy nem ilyen hun-magyar-sumír power, Nyugat alkonya stb. témákban utazol? Azok szoktak ennyi hülyeséget összebeszélni többnyire.

2015. jún. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy az angol nem az egyedüli világnyelv most sem. Persze, vitathatatlanul a legfontosabb, de ott van mellette a spanyol, francia, portugál, arab, kínai/mandarin, sőt még a német is, amik világnyelveknek számítanak. Minden régiónak megvan a saját lingua francája (Brazíliában pl. a spanyol ugyanolyan fontos nyelv, mint az angol /köszönhetően annak, hogy szinte csak spanyol nyelvű országokkal van körülvéve/, és pl. itthon is vannak olyan részek /főként az ország nyugati része/, ahol a német egyenértékű vagy még fontosabb is, mint az angol).

Az embernek most is van valamennyi választása az idegennyelvek tanulásánál (itthon is, az iskolák zömében megadják a lehetőséget a választásra, hogy angolt vagy németet tanulj első nyelvként). Lehet, hogy erősödni fog a keleti nyelvek szerepe, de ettől még nem fog mindenki rohamosan áttérni a mandarin tanulására, mert az adott régió határozza meg, hogy milyen idegennyelvtudásra van igény.

2015. jún. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Ne haragudj, de te amúgy nem ilyen hun-magyar-sumír power, Nyugat alkonya stb. témákban utazol? Azok szoktak ennyi hülyeséget összebeszélni többnyire."


Épp készülök nyugat-európába dolgozni, szóval nem vagyok ultramagyar,nyugi. :)

2015. jún. 16. 22:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem még legalább 50 évig az angol lesz a világnyelv akkor is, ha holnap a tenoristák felrobbantják az egész USA/UK-t, és moszkvai központú világállam jön létre. De minthogy ilyesmi valószínűleg nem fog történni, a következő száz évre be van betonozva az angol.
2015. jún. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tanácsom: foglald el, hódítsd meg, vedd be, győzd le az angol nyelvet! Vagy kezdj el programozni.
2015. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!