Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelentenek ezek koreaiul?

Mit jelentenek ezek koreaiul?

Figyelt kérdés

Nagyjából tudom,de szeretem biztosan tisztázni magamban.

oppa,nonna,ajushi,sunbae,hoobae,ajumma, borogo,aigoo,saranghe,biane,unnie


2015. júl. 4. 12:27
 1/5 anonim válasza:

Én sem tudom mindet, de amit tudok, azt leírom :)

Oppa: jelentése: idősebb fiútestvér, de ez lányok számára. Ezt leginkább igazi testvérek használják, mert egy kapcsolatban ha a fiú az idősebb, akkor a lány oppanak nevezi őt. (Ebben a formában ez egy kicsit személyesebb megszólítás.) A rajongók használják előszeretettel az idolokra ezt a megszólítást.

Noona: jelentése: idősebb lánytestvér. Fiúk használják lányokra. Barátok és igazi testvérek is használhatják, sőt egy párkapcsolatban a férfi noonanak hívja a lányt, ha a lány idősebb.

Aigoo: Ez egy olyan felkiátás, mint "Ajj, Istenem már!"

Saranghae: Koreaiul a "szeretlek".

Bijane: Koreaiul a "sajnálom".

Unnie: jelentése: idősebb lánytestvér. Ezt kizárólag lányok használják lányokra. Barátok és testvérek egyaránt használhatják.

Remélem segítettem^^

2015. júl. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Sunbae: Amikor valakinek valamilyen téren nagyobb tapasztalatai vannak nálad. A kor nem számít.

Hoobae: Arra lehet mondani, aki kevesebb tapasztalattal rendelkezik valamilyen területen nálad. Itt sem számít a kor.

Ezeket kihagytam, bocsi :D

Előző válaszoló voltam :)

2015. júl. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2015. júl. 4. 19:03
 4/5 anonim válasza:
A bijane/biane nem sajnálom , az a mianhae :))
2015. júl. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ami kimaradt:

Ahjussi: középkorú férfi, aki elmúlt 35 éves azt így szólítják.

Ahjumma: középkorú nő, szintén aki elmúlt már 35.

2017. szept. 3. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!