Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért értelmezik általában...

Miért értelmezik általában félre amit a Kertész Ákos mondott, hogy " a magyarok genetikusan szolgalelkűek"?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom -bár rég volt-, ő azt mondta, amit én írtam. Mégis szinte mindig genetikailag-ot írnak és alsóbbrendű-t.

Mélyen elítélem a KÁ-t, ha képes volt menedékjogot kérni, főleg az ő helyzetében,és múltjával. Nem is vagyok biztos benne, hogy nem csak tartózkodási engedélyt kért, és propagandára használták. Lehetett volna több esze.


De a személyes dolgoktól függetlenül, amit mondott, annak egyetlen hibája volt, hogy nem többes szám elsőben írta.

Különben, a kijelentés minden ma élő népre, nemzetre igaz kell,hogy legyen, szükségszerűen, ha nem akar kihalni.A szolgalelkűség nem is más mint az alkalmazkodás képessége, ami a túlélés feltétele. Mintha csak azt mondta volna, hogy született túlélők vagyunk.



2015. júl. 5. 22:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%
Fogalmazzunk pontosan. Azt mondta, hogy "alattvaló" amit sokan nem tudtak, vagy inkább nem akartak megkülönböztetni az "alávaló" szótól. Pedig a két szó tök mást jelent, de a hasonlóságuk miatt a súlyosabbik jelentést látták bele azok, akik amúgy is csak a fogást keresik az ilyen öregurakon.
2015. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Bocs, de szerintem szolgalelkűt mondott.


Hol lehetne megtalálni, hogy először, eredetileg mit mondott. Mert már egyre több változat forog.

2015. júl. 5. 23:20
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a kijelentés sértő, tudományosan pedig nem igaz, a te indoklásod pedig még kevésbé igaz. Miért kéne szolgalelkűnek lenni ahhoz, hogy alkalmazkodjon a nép? Nyilván lehet máshogy is alkalmazkodni. A genetikusan szolgalelkű meg azért nem igaz, mert genetikusan nem létezik magyar.
2015. júl. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem tudok egyetérteni.

Egyrészt fordítva van, genetikailag nincs kimutatható magyarság.

A genetikusan inkább azt jelenti, hogy nemzedékek alatt beleivódva, talán nevelve, valami ilyesmi.

Másrészt bizonyos fokú kiszolgálás, kompromisszumok nélkül nincs alkalmazkodás. Persze ez lehet személyes nézőpont kérdése. Hogy mit tartunk alkalmazkodásnak, és mit viselünk el a túlélésért.

2015. júl. 6. 02:33
 5/21 anonim ***** válasza:
24%

"Genetikusan alattvaló"-t írt. Szidta a magyarokat, mint a bokrot - felesleges azzal mentegetni, hogy a feketét fehérnek mondjuk, meg egy nyilvánvalóan lekicsinylő kifejezésről nekiállunk mindenféle körmönfont okoskodással bebizonyítani, hogy valójában dicséretnek is tekinthető. "A magyar (...) röfög és zabálja a moslékot", írja; nyilvánvaló, hogy ő maga is sértőnek szánta az írását.


Itt találod az eredeti levelét különben, amiből az egész botrány kiindult:


[link]

2015. júl. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Kösz a cikket.


Egyáltalán nem akartam mentegetni. Nem is lehet. Szégyellheti magát, nem vitás. Nem tudom,hogy mivel érhette el a menedékjogot -ha igaz-. Bár lehet, hogy épp azért ment Kanadáig, mert máshol tudta, hogy nem kapná meg.

Mitől lehet ennyi rosszindulat benne, azután, amilyen kivételezett helyzetben volt, érthetetlen.

Kár egy szóval többet is vesztegetni rá.

2015. júl. 6. 04:08
 7/21 hollófernyiges ***** válasza:
17%
Próbáld úgy olvasni, hogy nem egy kívülálló, egy "zsidó" írta, hanem egy itt lakó ember, akinek elege van a meghunyászkodásból, kibekkelésből, amivel a hatalom felé szokás viszonyulni itt Kelet-Közép-Európában. Nekem ez sokkal inkább keserűség, mint sértés vagy rosszindulat; bár még nem vagyok elég öreg és reményvesztett ahhoz hogy teljesen egyetértsek vele. Ugyanaz a kifakadás, amit naponta láthatsz egy kategóriával lejjebb a Politikában a birkanépről, jobboldaliaktól is. És azért menekült Kanadába 80 évesen, mert "állandó fizikai zaklatásnak, fenyegetettségnek volt kitéve, tettleg is inzultálták, az utcán megtámadták".
2015. júl. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hollófernyieges: Rendben, de akkor minden hasonló, de más véleményű ember ehhez hasonló kifakadása jogos. Ha őneki jogos, akkor másnak is teljesen ilyetén megnyilvánulása jogos.


Döntessék el: VAGY van néplélek, szégyennel és büszkeséggel, VAGY nincs néplélek, csak egyének, viszont akkor nincs kollektív emlékezeti felelősség sem.


Olyan kategóriák, hogy "van néplélek csupa büszkeséggel, minden szégyen egyéni", meg a "csak az egyén lehet büszke, de a szégyen már közös", nincsenek.

2015. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"Másrészt bizonyos fokú kiszolgálás, kompromisszumok nélkül nincs alkalmazkodás. Persze ez lehet személyes nézőpont kérdése. Hogy mit tartunk alkalmazkodásnak, és mit viselünk el a túlélésért."


Ebben teljesen igazad van. De a bizonyos fokú kiszolgálás és a szolgalelkűség messze vannak egymástól.


Az utolsó válaszolóval tudok egyetérteni. Nincsen kollektív felelősség, ha azt írta volna, hogy a magyarok nagy része genetikusan alattvaló, akkor elfogadhatót írt volna. Ha elfogadjuk, hogy a genetikusan azt jelenti, hogy nevelve.

2015. júl. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
13%

"A magyar genetikusan alattvaló. József Attila talált mentséget: „ezer éve magával kötve, mint a kéve sunyít, vagy parancsot követ.” De ez nem mentség arra, hogy a magyar a legsúlyosabb történelmi bűnökért sem érez egy szikrányi lelkiismeret furdalást, hogy mindent másra hárít, hogy mindig másra mutogat, hogy boldogan dagonyázik a diktatúra pocsolyájában, röfög és zabálja a moslékot, és nem akar tudni róla, hogy le fogják szúrni. Hogy se tanulni, se dolgozni nem tud és nem akar, csak irigyelni, és ha módja van legyilkolni azt, aki munkával, tanulással, innovációval viszi valamire.


Ma már a második világháború borzalmaiért, a Holocaustért egyedül a magyar a felelős"...


Igazából elég nyilvánvaló, hogy konkrétan semmit nem akart mondani (ezért tudsz akármit belemagyarázni), egyedül a gyűlöletkeltés volt a célja. Fogalmazhatunk úgy is, hogy röfögött, aztán remélte, hogy a magyar (és a többi nép) majd megzabálja a moslékot...

2015. júl. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!