Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért értelmezik általában...

Miért értelmezik általában félre amit a Kertész Ákos mondott, hogy " a magyarok genetikusan szolgalelkűek"?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom -bár rég volt-, ő azt mondta, amit én írtam. Mégis szinte mindig genetikailag-ot írnak és alsóbbrendű-t.

Mélyen elítélem a KÁ-t, ha képes volt menedékjogot kérni, főleg az ő helyzetében,és múltjával. Nem is vagyok biztos benne, hogy nem csak tartózkodási engedélyt kért, és propagandára használták. Lehetett volna több esze.


De a személyes dolgoktól függetlenül, amit mondott, annak egyetlen hibája volt, hogy nem többes szám elsőben írta.

Különben, a kijelentés minden ma élő népre, nemzetre igaz kell,hogy legyen, szükségszerűen, ha nem akar kihalni.A szolgalelkűség nem is más mint az alkalmazkodás képessége, ami a túlélés feltétele. Mintha csak azt mondta volna, hogy született túlélők vagyunk.



2015. júl. 5. 22:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
38%

64%


Meg egyébként kontra-produktív. Mert az ilyen szólamok mantrázása egyáltalán nem segít az általa emlegetett problémák orvoslásán, csak önigazolásra való.

2015. júl. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Szerintem nem hagyhatjuk figyelmen kívül a részleteket sem.

Hogy ő is milyen helyzetben volt, ahonnan nemigen kifogásolhatja kívülről az alattvalóságot; egyrészt.

Másrészt, hogy mit várt, ha így írt. Nem lehetett kétsége, hogy fognak-e filozofálni azon, hogy mit hogyan érthetett -főleg az írói stílusa, múltja hátterével- .

Azon kívül, ha jól eltúlozva "menekülnie" is kellett volna, akkor is érdekes megnézni, hogy miért pont oda ahova. Ahol még nem jelent meg fordítása pl., és ahol egy volt magyar(?) kiadó igazából reklámozta egy havilapban.Az üldöztetéséről írva, és Magyarországról.

Szerencsére a magyar konzul gyönyörűen válaszolt a cikkére.

Mellesleg a kanadai magyarok még annakidején tiltakoztak is , hogy ne kapjon menedékjogot.


Könnyen lehet, hogy az egész csak egy reklámfogás volt, hogy el tudják adni a könyveit.

2015. júl. 6. 18:06
 13/21 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, hogyne, persze. Öröm látni, ahogy csípőből hozod pont azt az önáltatást, ami ellen Kertész is kikelt. Minden aljasság, rossz szándék meg összeesküvés-elmélet inkább hihető, mint az, hogy valaki egyszerűen csak őszintén elkeseredett a magyar nép silány teljesítményét látva, mi?
2015. júl. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ja, kedves Sün Integré, csak semmi értelme nincsen.


A magyar néplélek - ut in pluribus, akinek nem inge - végtelenül szeszélyes, antagonisztikusan szélsőséges, aggályosan szenvedélyes, szangvinikus, lángja annyi, mint a szalmaszál. Ez önmagában nem jó, vagy rossz, ez egy tény, és önmagában ilyen drasztikus sértegetések nem érik el a céljukat (ellentétben a protestáns/távol-keleti kultúrákkal, ott nagyon is elérné). Nincs mit vele kezdeni. Ezt a lapot osztották. Schluß.


Ennek a népnek nincs stabil önbizalma (vagy érdemtelen öndicsőítés, vagy önigazoló flagelláció), Czeizel is mondta valahol. Azt kell visszaszerezni.

2015. júl. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
26%
Mondtam én, hogy volt értelme? A történtek maguk mutatják, hogy semmi értelme nem volt.
2015. júl. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Csak ez nem ma kezdődött, ez a dolog már tart majd 25 éve Landeszmann bőgatyájától Csurka dolgozatáig. Akkor se volt semmi értelme, egyik oldalnak sem.


Hálát adok az égnek, hogy nyelvünk elzár minket külföldtől, mert ha tudná, milyen elbutult a közéletünk, akkor hahotázva röhögne.

2015. júl. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy mire gondolhatsz, hogy mi ellen kelt ki KÁ.

Őszinte elkeseredettségből keresett magának jelentős anyagi hasznot hozó nyilvánosságot? Akkor lehet, hogy -a saját leírása szerint- ő lenne a legmagyarabb magyar?


Tárgyilagos szerettem volna lenni, és lám, hova jutottunk.

2015. júl. 6. 21:51
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a taktikázás a politikusokra jellemző.


Az Amerikai Népszava pedig egy kuruc.info-hoz hasonlítható zárvány-szekta, akinek szellemi/valós jogelődjének (Amerikai Magyar Népszava) ugyanilyen (akkor még komcsi tempós) stílusa volt már 1900-as évek óta. Nem kell túlértékelni.

2015. júl. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
94%
"Hálát adok az égnek, hogy nyelvünk elzár minket külföldtől, mert ha tudná, milyen elbutult a közéletünk, akkor hahotázva röhögne." - nehogy azt hidd, hogy más országokban sokkal jobb a helyzet. Érdemes politikai témájú amerikai videókat nézni YouTube-on, kommenteket olvasgatni alattuk. És Amerika ugye a modell, őket követi a világ. A média (nem véletlenül) úgy mutatja be nekünk a Nyugatot, hogy ott szép és jó és civilizált minden, bezzeg mi milyen balkáni senkiháziak vagyunk. Minden fiatalt ki kéne zavarni a mesés Nyugatra dolgozni 1-2 évre, hogy megbecsülje azt, ami itthon becsülendő, és mintát kapjon abból, amit ott jobban csinálnak.
2015. júl. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Kedves 19-es; igazad van. Amit mondasz, megérne egy külön misét.
2015. júl. 7. 15:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!