Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nem értem az angolban mikor...

Nem értem az angolban mikor használunk "such"-ot és mikor "such a"-t?

Figyelt kérdés

Valamit olvastam angolul róla hogy egyik megszámlálható szavak dolgok előtt, másik nem megszámlálhatóaknál, meg az egyes többes számról is volt szó még, de nagyon nem vágom, nem volt jól leírva.

Valaki elmondaná érthetően légyszíves? Nagyon megköszönném

Ja meg pl netes tesztben volt a "shock" szó és az elé az volt a helyes ami megszámlálhatóaknál kell, de a "sokk" mióta számlálható meg? Vagy egy jelenség annak számít?

És még esetleg hogy what meg how. A what akkor van ha utána főnév áll pl. what a shame. A how hogyha melléknév pl. how beautiful. De pl Rihanna számában úgy van a cím h what beautiful. Ez mi?

Aki megválaszolja egy Isten kösziii.



2015. júl. 8. 20:23
 1/5 anonim válasza:

1.such a:megszámlálató egyesszámu főneveek:Such a fine picnic! Such a shame!

2.such:nem megszamlalhato es megszamlalhato többesszámu főnevek: Such great people.

2015. júl. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

a megszámlálható azt jelenti,hogy van többes száma,szóval SHOCKS,CHAIRS,DOORS,PICNICS

a nem megszamlalhato azt jelenti,hogy nincs ilyen,hogy egyesszáma többeszám külön,hanem egybe használjuk,pl PEOPLE,SHEEP stb

2015. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

ez a rihhanás:Szóval ez amit ide leirtal,ez nem egy befejezett mondat.Valószinüleg valami olyasmi,hogy

YOU DONT KNOW what beautiful IS.Ez a mondat már nem igy müködik,mert itt már egész másról van szó.Hiszem ez a szabály amit leiral ez egy sablonra vonatkozik,amikor kiakarjuk fejezni,hogy valami MICSODA... vagy MILYEN...

a beautiful melléknév és előtte what van szóval ez nem tartozik egyik sablonhoz se.Ez egy individualis mondat,amelyre a szórendi szabályok vonatkoznak.1. helyen alany 2. allitmany stb

2015. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösziii szepen!! Mar ertem is!!! A Rihannasra meg kozbe rajottem h nem is whag beautiful hanem we're beautiful. Csak mikor enekli tok whatnak hallatszodik
2015. júl. 8. 22:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Az okfejtés alapján a shame-el nem lenne használható, mivel az megszámlálhatatlan. :) Azonban az what/such a shame az egy idióma. Tehát mégis. De példának azért csak nem olyan jó.
2015. aug. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!