Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nemrég azt hallottam, hogy a...

Nemrég azt hallottam, hogy a magyar a második legkáromkodósabb nyelv. Igaz ez? Illetve, melyek a legkáromkodósabb nyelvek, hogy áll a "káromkodás toplistája"?

Figyelt kérdés

2015. júl. 15. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A magyar mindenképpen benne van a top-ban, amilyen "kultúrált" sok honfitárs.

Szerintem az amerikai angol, spanyol, olasz, cigány is ide tartozik.

2015. júl. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A francia sem megy a szomszédba egy kis "övön aluli" káromkodásért! :)
2015. júl. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1-es, az olasz szerintem nem túl káromkodós nyelv. Bár tény, vannak vicces káromkodások, az "accidenti" az tulajdonképpen azt jelenti, hogy "esetek, problémák", a "porca miseria" pedig "disznó nyomor". Tipikusak még a vallási jellegű kiszólások, pl. "porca madonna" (disznó szűzanya, ezt sokszor szokták csúnyábban cifrázni is) vagy "porco Dio" (disznó Isten). Vagy pl. "va a cagare" = "menj szarni", "pezzo di merda" = "szardarab", ilyesmik vannak... Azért toplistára az ilyenekkel szerintem aligha lehet kerülni.


Én csak nagyon keveset tudok oroszul, de úgy hallottam, az oroszban nagyon brutál és cifra káromkodások vannak.

2015. júl. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már én is hallottam, meg az amerikai angolra is tippeltem. Tulajdonképpen akkor lettem kíváncsi erre, amikor Grétsy kis szituációját olvasva rájöttem, hogy mennyire káromkodós, ugyanakkor változatos a magyar. :D
2015. júl. 16. 02:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Állítólag a b.meg szóból lett a magyarok román gúnyneve, a bozgor. Úgyhogy ez nem újdonság.


De ilyen lista nem készült, és a bajnok címért az arab és az orosz is versenyez.

2015. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Idézőjelbe raktam, mivel képletesen értettem, tudom, hogy nincs ilyen lista :-)

Pusztán kíváncsi vagyok, ha tegyük fel, készülne egy, hányadik helyen állhatnánk, illetve kik szállhatnának versenybe az első helyért :)

2015. júl. 17. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha készülne ilyen toplista, akkor a magyarnak jó esélye lenne bekerülni az első tízbe. Ellenben a japánok és az indiánok nem, vagy alig káromkodnak. Kulturáltak.
2015. júl. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A japánról tudom, hogy tényleg az. Nagyon sok módon mutatják ki. A magyar pedig szerintem is "jó helyezést" érne el.
2015. júl. 19. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!