Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Latin és olasz nyelv nyelvtana...

Latin és olasz nyelv nyelvtana mennyire eggyezik es kulonbozik?

Figyelt kérdés
Bocsanat az ekezetekhianya miatt :/

#nyelv #olasz #nyelvtan #latin #nyelvkultúra
2015. aug. 1. 22:54
 1/1 BlackHand ***** válasza:
100%

Én latin után kezdtem tanulni az olaszt.

A latinban van egy elég komplikált névszóragozási rendszer, az olaszban csak egyes és többes száma van egy névszónak, így ez egyszerűbb.

Az igék ragozása nagyon hasonló, ebben nagy segítség volt a latin.

Az olasz alapvetően egy egyszerűsített latin, csak mivel olyan dolgokat is egyszerűsítettek, ami miatt a latin érthető volt, ezért kénytelenek voltak néhány bonyolult elemet beépíteni, hogy a mondatok értelmesek maradjanak, ilyen többek között a névelők, névmások és a prepozíciók rendszere, ami vagy nincs a latinban, vagy nagyon eltér, szerintem.

Plusz, a latinban is van kivétel rendesen, de az olaszban ha nincs kétszer-háromszor annyi, akkor egy se. :D

Egy írott olasz szöveget latintudással össze lehet rakni, nagyjából mit is jelenthet, fordítva ez viszont nem igaz.

2015. aug. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!