Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kínos ha akcentussal szólalok...

Kínos ha akcentussal szólalok meg németül?

Figyelt kérdés

2015. aug. 2. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kínos mert nagyon sok a külföldi Németországban.
2015. aug. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne kínos? :)
2015. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy "máshogy" beszélek a nyelvükön min ők. Hangsúly,zöngétlenítés stb
2015. aug. 2. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kínos, ha nem, majdnem mindenki akcentussal beszéli azt, ami nem az anyanyelve. Főleg az, aki magyaroktól tanulja az idegen nyelvet és nem élt/tanult kinn fiatalon, nincs külföldi rokona. Engem egyébként rohadtul nem érdekel, hogy szólalok meg. Egyrészt ők sem tudnak úgy magyarul, mint én, másrészt a többi külföldi sem zavartatja magát. Minden normális országban örülnek, ha a nyelvükön próbálsz beszélni, nem nevetnek ki.
2015. aug. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Elsőnek igaza van, már eleve örülnek ha már a nyelvükön megszólalsz. Szerintem inkább fognak figyelni a nyelvtanra mintsem az akcentusodra. Pl. ha valaki magyarul próbálkozik, én is arra figyelek. Szóval egyáltalán nem kínos, angolul is sokan akcentussal beszélnek..pláne a magyarok többsége. ;)
2015. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most az az eset ugrott be, amikor sportkapcsolatok révén NDK-s sportolók aludtak nálunk, olyan akcentussal beszéltek németül, hogy azt a szót sem értettük meg, hogy "metró". :)
2015. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ma mar a nagy nepvandorlssban sehol sem kinos akcentussal beszelni barmilyen nyelvet.
2015. aug. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ciki. Mindenki akcentussal beszeli azt a nyelvet ami nem az anyanyelve. A nagy nyelvzsenik is akcentussal beszélnsk,hiába mondják,hogy anyanyelvi szinten tudnak,a német fögtön kiszúrja az első mondat után,hogy ez nagyon nem úgy van,ahogy azt az illető képzeli. :D
2015. aug. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!