Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak én utálom az "angolosok",...

Csak én utálom az "angolosok", "németesek" stb. szavakat?

Figyelt kérdés

Angolosok segítsetek, egy németes le tudná-e fordítani, én angolos vagyok stb. - és nemcsak itt, hanem a való életben is sokan utalnak így a nyelvtudásra. "Angolul tudó" helyett "angolos". "Világéletemben angolos voltam."


Szerintem ez a megfogalmazás olyan, mintha a nyelvtudást kizárólag iskolai tárgynak tekintenék az emberek, aminek a való élethez semmi köze nincsen. Ráadásul többé-kevésbé azt is implikálja, hogy mindenki csak egy nyelvet tanul - nem ám tud valamilyen szinten, hanem tanul, mint egy kisdiák. Csak én rühellem ezt a kifejezésmódot?



2015. aug. 5. 01:39
 1/7 anonim válasza:
87%
Csak akkor utálod, amikor a nyelvtudásra/tanulásra vonatkozik? Mert például a hangszereken játszó embereket is hívjuk sokszor 'dobos'-nak, 'gitáros'-nak cikkekben, személyleírásokban, meg úgy általában is.
2015. aug. 5. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

En maskepp ertelmezem.

1. Valami ami a tulajdonaban van, itt a hozzaertes.

2. Mint egy melleknev.


Nem tunik iskolas gyereknek, hisz nem csak ott lehet tanulni

Ja, hogy tobb nyelven is tudhat? Altalaban a kerdesek egy nyelvre vonatkoznak. Ha nem, akkor majd valaszol amire tud.

Tul komplikalod. Mas nincs ami esetleg jobban zavar?

Nekem van, aki alapfoku kerdest tesz fel, de feltetlen oda kell irni, hogy please, sorry, help Es tsrsait. Mo van, ezeket mar csak angolul tudja?

2015. aug. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. Nem nehéz belátni, hogy a dobon játszó ember "dobos"-nak nevezése, a biciklivel járó ember "biciklis"-nek nevezése stb. teljesen más, mint az angolul beszélő ember "angolos"-nak nevezése. A kérdésem az utóbbira vonatkozott.


2. Van más, ami jobban zavar, most épp ezt kérdeztem meg.

2015. aug. 5. 12:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Szomszed palinkazik, o a palinkas Joska.

Emberek angolt tanulnak, erdeklik oket, beszelek, irjak a nyelvet, sot van olyan aki nyelvteruleten uj eletet kezdett, angol tudasaval el, dolgozik, pihen, szorakozik, mellette fejleszti magat a nyelvben akarja-akaratlanul, hat ok az angolosok. Mint irtam, egy melleknev, megnevezes, eletmod, egy megkolonbozteto szo, hogy angolul beszel.

Miert fogadod el a dobost? Miert nem dobvero, dobon jatszo, dobhoz erto ember. Egy matek tanulot elfogadod mint matekost?

Nehez belatni, hogy miert zavar a kifejezes, meg eddig Te sem tudtal meggyozo magyarazatot adni. Neked valami rossz emleked lehet az iskolaban tanult nem ertel es angollal, hisz neked szetvalaszthatatlanoknak tunnek. Ezzel nincs is baj, csak nem tudom miert akarod belenk magyarazni a Te nezetedet ervenyes magyarazat nelkul.

2015. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Szerintem ez a megfogalmazás olyan, mintha a nyelvtudást kizárólag iskolai tárgynak tekintenék az emberek, aminek a való élethez semmi köze nincsen."


Ezt te is tökéletesen alátámasztod a hozzászólásaiddal, amikor folyamatosan iskolai terminológiát használva utalsz a nyelvtudásra. Pontosan ez a bajom ezekkel a szavakkal.


És két nyelven beszélek felsőfokon, kettőn középfokon, semmilyen rossz élményem nem volt az iskolában, de azért köszönöm az aggodalmadat.

2015. aug. 5. 14:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Én meg kajak azt utálom, h szinte minden kérdező a kérdéséhez hozzáfűzi, h "bővebben lenn", holott mindenki tudja, h bővebben úgyis lent kifejtik. :D Persze van még több más dolog is, ami zavar az oldallal kapcsolatban, de annyira nem unatkozom, h ki is írjam. :D


Kérdésre visszatérve, engem nem zavar, angolos vagyok én is amúgy, bár németesként kezdtem. :D

2015. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Engem sosem zavart,hogy angolos vagyok. :)

Tanultam németet is, de nem lettem nagy németes. :D


Szerintem a feltételezésednek a második felére az igaz,hogy átlagban van egy kötelezően választott nyelv, aminek köszönhetően bekerülsz egy csoportba. Így leszünk a hovatartozásunk alapján pl. angolosok. Ami tényleg az iskolai környezetre igaz, révén,hogy itt osztanak be.

Szerintem a kifejezés nem sugallja azt,hogy egy "angolos" nem csúcs szuper angolból.

Pl. ha valaki angol- németes, az nekem annyit jelent,hogy jelen pillanatban mindkét nyelvet tanulja, de lehet egyiket anyanyelvi szinten beszéli, a másikat közép szinten.

Amúgy hogy jutottál el oda,hogy ennyi nyelvet beszélsz? (magyarokra nagyon nem jellemző) Ez a fő "hobbid",hogy nyelveket tanulsz? Vagy a szakmádhoz kötődik?

2015. aug. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!