Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy kell azt mondani, hogyha...

Hogy kell azt mondani, hogyha azt akarjuk, hogy valami "ízleljen" valakinek? Hogy kell ezt helyesen mondani?

Figyelt kérdés

Egész nap ezen gondolkoztam...

Így nem értelmes annyira, hogy ízleljen, de még úgyse, hogy ízeljen. Akkor hogy?


2010. márc. 7. 20:49
 1/10 anonim válasza:

Tessen az ízlelőbimbóidnak.

Finomnak találd.

Vagy egyszerűen élvezd.

2010. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ízlik /ízleni fog.

Szerintem ezt nem lehet úgy, ahogy te szeretnéd..

2010. márc. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Essen jól az étel :)
2010. márc. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ízledjen :)
2010. márc. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ízlik: valaki szívesen fogyasztja, mert szereti

ízlelni: valamilyen ételt megkóstolni


Az ízlik felszólító módja elméletileg úgy alakul, hogy "ízljen", de ez borzasztóan hangzik. Úgyhogy másképp kell mondani. Például: szeretném, ha ízlene nektek, és örömmel ízlelnétek :)

2010. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vannak szavak,amiket nem lehet feltételes módban mondani, így másképp kell kifejezni. Ilyen pl. a csuklás. "Ne csukolj/csuklásolj/csuklikolj". Ehelyett: Fejezd be a csuklást.
2010. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a "siklik" szóval jártam így néhány éve, és megkérdeztem az irodalom tanárom, és ő azt mondta hogy úgy kell mondani, hogy : siklódjon. Ha ezt alapul vesszük, akkor elképzelhető az ízlődjön, illetve a csuklódjon is :)
2010. márc. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ezen kb 10 éve 12-14 évesen agyaltam. Én is megkérdeztem az irodalomtanáromat, de annyit mondott ezt át kell fogalmazni nem lehet így mondani. Az én példamondatom az volt, hogy nem akarom, hogy a vonat kisikoljon :DDDD Tehát, hogy nem lenne jó ha kisiklana a vonat.


Egyszer amikor utaztunk azt mondtam: Jaj, csak ki ne sikoljon. :DD De én direkt mondtam így :)


Azt hiszem ez az ízlik szó is ilyen. Mondd azt, hogy: remélem ízleni fog az étel. Vagy remélem elnyeri tetszésed. Esetleg fontos jól elkészíteni az ételt, hogy xy is szívesen fogyassza/finomnak találja.

2010. márc. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2010. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mondtam én hogy ízlődjék :P
2010. márc. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!