Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Letudná valaki forditani ezt...

Letudná valaki forditani ezt az angol receptet?

Figyelt kérdés
Magyarul szeretném, és a hozzávalók érdekelnek, és az ahogyan kell csinálni. [link]

2015. aug. 21. 07:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Dióhéjban: A tejsavó és a túró/sajt készítése


- 1 liter tejet lassú tűzön forralni kezdesz.

- Amikor gyöngyözik, hozzáadsz 2 teáskanál esetet vagy citromlevet. Ettől kicsapódik a fehérje nagy része, elválik a túró a savótól.

- Amikor ez megtörténik leszűröd egy gézzel.

- A savót utána különböző módon ízesítheted is (szerecsendió, fahéj, csokoládé, méz stb.)


A cikk nem írja, de a túrót hasonlóképpen lehet ízesíteni (kapor, fokhagyma, bors, szerecsendió stb.).


Ha a túrót jó alaposan kicsöpögtetted, vágódeszka között súly alatt préselheted, és akkor sajtot kapsz, amit pincében, kamrában érlelhetsz is egy-két hétig, de nem muszáj. Többször csináltam már így házi sajtot.


Ha bolti tejből áll neki az ember, akkor a liter tejbe nem árt főzőtejszínt vagy tejfölt is tenni az elején, hogy legyen is benne valami tartalmas anyag, kellő zsiradék és fehérje, mert a bolti tejben ezekből már alig van!


A cikk még írja azt írja a savóról, hogy sok megelőzi a rákot és gyulladásgátló hatása van.

2015. aug. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, nem értettem a túrós részét....
2015. aug. 21. 14:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Írtam privátban :)

Ha másokat is érdekel, akkor ezt a videót ajánlom:

https://www.youtube.com/watch?v=66dCliBiMuw

2015. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!