Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » El lehet sajátítani az Amerika...

El lehet sajátítani az Amerikai akcentust? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

14éves vagyok, most leszek 8.osztályos.

3.osztályos korom óta tanulom az Oxfordi angol nyelvet.

Szóval, ha átszámolom akkor most kezdem a 6.évemet.

Az lenne a kérdésem, hogy az Amerikai akcentust el lehetne sajátítani, illetve milyen hamar állna rá a nyelvem?



2015. aug. 23. 12:00
1 2
 1/11 SylwerStone ***** válasza:

YouTube videók, Twitch, ott általában amerikai angollal beszélnek, fog rád ragadni belőle. Keress olyan témát ami érdekel és nézd.

Én is jobban komálom az amerikai angolt, mint a brit angolt, van akinél meg pont fordítva.

2015. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha rengeteg amerikai angol hanganyagot hallgatsz (videokban, sorozatokban, filmekben, tv csatornák, stb stb) vagy van lehetőséged kimenni és még nem rögzült be nagyon az angolos akkor szerintem lehetséges, azt hogy milyen hamar nem tudom megmondani, tőled és az eddigi kiejtésedtől függ.
2015. aug. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sokan azt mondják, hogy a magyar ember magyar kiejtéséből is rálehet jönni, hogy tanul e angolt vagy nem.

Nálam észre vették.A magyarral nehezebben jövök ki, mint az angollal.

2015. aug. 23. 12:19
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem, csak ha hosszú évekig ott élsz.

Egyébként mindig észre fogják venni, hogy nem angol anyanyelvű vagy.

2015. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hoyg te brit angolt tanulsz és nem oxfordit... Azt is nyilván magyar anyanyelvű tanártól, így sokat nem érsz vele,maximum ha kiköltöznél Amerikába pár évtizedre, akkor ráállna valamennyire a füled és a szád.
2015. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A magyar akcentusod meg marad. Sok annyira probalkozik az amcsival, hogy mar faj. Egy angol anyanyelvu nem fogja felhozni az akcentusodat, akar milyen.
2015. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanulni, gyakorlás kérdése. A középiskolában egészen rászoktam a sztenderd észak-amerikaira (sok sorozatot néztem, meg a tanárom is azt beszélte), aztán az egyetemen egy év alatt átálltam az ott elvárt akcentusra. Nem mondom, hogy tökéletes a kiejtésem (mert az azért nem), de nagyon közel van hozzá.


Szóval: igen.

2015. aug. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyedul nagyon nehez lesz, mert nem hallod sajat magad. Vagyis azt hiszed amit hallasz az ugy jo.


A kint eles nem jelent semmit. 3 evig eltem Londonban, 10 eve elek az USAban, ugyanolyan eros a magyar akcentusom mint mindig. Ha akarom tudok ugy csinalni, hogy a hallgatot megkavarom es tanacstalan lesz hogy vajon milyen akcentussal beszelek (tudom az amerikai, brit akcentust imitalni, sot ha akarom meg az indiai akcentust is, de csak par mondat erejeig.)


Termeszetesen elsajatithato a dolog, hiszen rengeteg szinesz van, aki kemeny akcentussal beszel, de bizonyos filmekben a szerep megkivanja, hogy xy akcentussal beszeljen.


Pl. Dr. House angol, de a sorozatban amerikai akcentussal beszel. Pl. Renée Zellweger texasi de Bridget Jones szerepeben angol akcentust hasznalt. Russell Crow ausztral, de keves filmjeben hasznalja a sajat kiejteset. Persze fenti peldak eleve mind angolul beszelnek, nekik konnyebb, mint ahogy pl. neked is konnyeb a szegedi vagy a nyirsegi tajszolast elsajatitani, ha kicsit odafigyelsz.

2015. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A szineszek logopedikushoz jarnak, hogy megtanuljak az adott akcentust. Ezt egy koznapi ember is megteheti.
2015. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Persze, hogy el lehet, ajánlom figyelmedbe pl. MC COlumbot, aki tökéletes akcentussal beszéli a jamaicai angolt. Semmi sem lehetetlen. :)
2015. szept. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!