Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Brit vagy amerikai akcentust...

Dózsabimbó kérdése:

Brit vagy amerikai akcentust használtok az angol nyelv esetén?

Figyelt kérdés

Vagy hunglisht? :)


Leültetek és tudatosan választottatok, vagy utazás/kinntartózkodás során ragadt rátok?



2015. jan. 20. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Hortobágyit
2015. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
En amerikai akcentussal beszelek, bar meg soha nem voltam se angliaban se amerikaban. Ram a sok sorozat nezes miatt ragadt ez. De szemely szerint egyebkent neken jobban is tetszik. Nem tudatosan beszelek igy, csupan mondom a szavakat, ahogy jonnek:)
2015. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Floridában tanultam (inkább: véglegesítettem :D ) az akcentusomat. Itthon brittish-t tanultam és gyakoroltam; ami nagyon is jól ment és funkcionált amikor pár hónapot Dublinban éltem. Amerikában megértik a brittish-t, de nem jobban, mint - teszem azt - a többi nyelvjárást (és fordítva) - de ennek ott hagyományai vannak, mivel nagyon sokszínűen beszélik a nyelvet. Kellett pár hét és némi tudatos tanulás az asszimilációhoz.


Az akcentusod nem választás kérdése - szerintem; rossz oldalról közelíted meg a kérdést. Arra gondolok, hogy hiába beszélsz tökéletes brittish-t (akár akcentus nélkül), ha pl. Hong-kongban, vagy South Beach-en csak pislognak téged hallgatva, mint hal a szatyorban. Ha boldogulni akarsz, úgyis rá vagy kényszerítve a helyi nyelvjárásra.

2015. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekkoromat USA-ban töltöttem, így adott a válasz.
2015. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Amerikait. Sokan könnyebb szépen és helyesen beszélni amerikai angolt, mint brit angolt. Utóbbiban túl sok a kivétel, és a helyesírás még kevésbé ad támpontot a kiejtéshez. Ráadásul a mai média túlnyomó részt amerikai angolul ömlik ránk, amiből rengeteget lehet profitálni. A brit angol inkább hátrány e tekintetben.
2015. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%

British RP & Hightened RP & Shakespearean & Redneck & Mexican & Russian & Black/ghetto & Yoda (bár ez már nem akcentus :D)


Természetesen a mindennapokban csak az RP-t használom, persze megy a többi akcentus is, de azok nekem inkább a "party trick" kategóriába esnek, csak poénkodni szoktunk velük.

Tudatos választás volt mind, már amennyire lehet azt tudatosnak nevezni, hogy egyszer meghallok valami akcentust, és tökéletesen tudom azt reprodukálni.

2015. jan. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Brit akcentust. Egyrészt azt tanultam a suliban, másrészt 15 hónapig éltem Angliában.
2015. jan. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Amerikán belül a legkeményebb akcentus a New Orleans környéki. Amerikai barátaim mesélik, hogy akárhányszor fordultak meg ott (régen felkapott nyaralóhelynek számított), soha nem tudták normálisan megértetni magukat :).
2015. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szinte teljesen britet. Abszolút tudatos volt, könyvekből rengeteget tanultam.
2015. jan. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Igyekszem britet használni, de biztos, hogy sok szónál árulkodóan amerikait használok. A többség, akinek tanult idegennyelve az angol, ugyanis általában amerikait használ a filmek, sorozatok, zenék hatására. Én pl. teljesen megdöbbentem, mikor megtudtam, hogy az "ate" helyes brit kiejtése nem "eight", hanem megegyezik az "at" elöljárószóval. A britet egyébként szerintem külföldiként nehezebb reprodukálni.


"Tudatos választás volt mind, már amennyire lehet azt tudatosnak nevezni, hogy egyszer meghallok valami akcentust, és tökéletesen tudom azt reprodukálni."


Önbizalomból úgy látom, nincs hiány, csak kérdés, hogy az anyanyelviek is osztják-e a véleményed :P Ugyanis attól, hogy te úgy érzed, tökéletesen reprodukálod az adott akcentust, az egyáltalán nem biztos, hogy úgy is van. Én egyetemen egy kurzus keretében tanultam az angol kiejtés elméletét, ahol kezdő szinten megismertettek minket a fonológiával, és olyan dolgokat tanultam, hogy csak néztem, pedig vagy 9 éves korom óta tanulom az angolt és három felsőfokúm van. A kiejtés nehézségeit szerintem nagyon nem szabad lebecsülni. Meglepő, hogy ehhez a felismerésig milyen későn szoktak eljutni a nyelvtanulók. Ideális esetben azzal kéne kezdeni, hogy elmagyarázzák, hogy az angol /i/ nem egyenlő a magyr /i/-vel, az /a/-nak hányféle változata lehet, hogyan változik a hangok nyíltsága a hangsúly helyétől függően, és így tovább.

2015. jan. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!