Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire fontos a magyaroknak...

Mennyire fontos a magyaroknak az anyanyelvük ismerete, használata?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy gyakorlatilag nem fontos. Viszont, ha megkérdeznek erről egy átlag embert, - aki mellesleg előszeretettel használja az idegen szavakat - akkor a válasza az, hogy; őt igenis érdekli az anyanyelv használata, ismerete és még azt is merészeli kijelenteni, hogy szereti!!

Komoly ellentmondás állapítható meg tényként!

Ilyenkor hazudik, vagy egyszerűen gyengeelméjű az ilyen ember?

Megkérem a folyamatos "nyelvfejlődési" válaszok kerülését, mert a kérdés nem erre irányult! Köszönöm.

Ugyanis van egy eléggé értelmesen kialakult nyelvezetünk.

Pl., ilyen magyar szó nincs, hogy: "applikáció"! ellenben olyan van, hogy: "alkalmazás"! Tehát, a kérdésem az értelmet tartja az elsődleges szempontnak.

ennek megfelelően várom az értelmes válaszokat.



2015. szept. 10. 09:12
 1/5 klopusz ***** válasza:

Szia!


Nekem az a véleményem, hogy ha valamire van magyar szó, használjuk azt, de ez nagyon nehéz - pláne a számítástechnika terén - mert rengeteg a jövevényszó. Sajnos mindet nem tudjuk magyarosítani.


Én nagyon szeretem a magyar nyelvet, a szójátékokat, mert kimeríthetetlen szórakozási lehetőséget adhat annak, aki ezt értékeli.


A gyerekeimet mindig kijavítom, ha idegen nyelvű kifejezéseket használnak a megfelelő magyar helyett. Remélem, ragad rájuk ebből valami.

2015. szept. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 klopusz ***** válasza:

Még valami eszembe jutott.


Kiver a víz az állandó "édi-bédi", becézős szavak használatától. Néha azt sem értem, mit akar az illető mondani? (ubi, pari, nari, burgi, pöri stb.).

2015. szept. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Örülök a válaszaidnak! A nyelvészek pedig azért kapják a nem kevés pénzt, hogy alkossanak az idegen kifejezésekre magyar szavakat, szerintem! Lehetséges lenne. de sajnos egyre több az "agyas"!!
2015. szept. 10. 10:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Te már futottál itt ámokot pár hete ugyanebben a témában. Jobbulást.
2015. szept. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Fontosság és tényleges használat nem mond ellent egymásnak. Nem is beszélve a tudásról. Éppen ezért nem hazugságról, különösen nem gyengeelméjűségről van szó.

A nyelv nem egy zárt doboz. Az értelmes egyensúlyt megtalálni nem mindig könnyű, de nem lehetetlen. Védd a nyelvet, de ne kényszerítsd, mert azzal az ellenkezőjére ösztönzöl! Védeni leginkább példaadással lehet.

2015. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!