Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az olasz, spanyol, vagy a...

Az olasz, spanyol, vagy a svéd nyelvet könnyebb elsajátítani?

Figyelt kérdés

Főleg az érdekelne, hogy melyik nyelv tanulásában tudnék legkevesebb idő alatt valami szép kis eredményt felmutatni. Az alapfokot melyik nyelvből a legkönnyebb megszerezni?


Tudom, hogy a svédnek nehéz a kiejtése, de egyszerűbb talán a nyelvtana, mint a spanyolnak, olasznak, és utóbbi kettő nagyon hasonlít egymásra. De mégis melyiket könnyebb tanulni?


Mit gondoltok?



2015. szept. 18. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
A spanyol valamivel könnyebb, mint az olasz. A svédről nem tudok nyilatkozni.
2015. szept. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Mint mondtam, élő beszéd megértése a legfontosabb kritérium. Úgy is könnyebb a spanyol?
2015. szept. 18. 17:10
 3/8 anonim ***** válasza:
A spanyol tanárom olaszt is tanított, ő azt mondta, hogy a spanyol könnyebb nyelv. A svédet nem ismerem.
2015. szept. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ezek mind elég könnyűnek számítanak, de az sem mindegy, milyen nyelveket tanultál eddig. Angol + német kombóval pl. biztos nagyon könnyű a svéd.


Hogy az alapfokot miből a legkönnyebb elérni, azt nem tudom (valószínűleg kb. ugyanannyi), de ha rám hallgatsz, ezt ne vedd alapul, mert sehova se vezet. Alapfokú nyelvvizsga ma már semmire sem elég, de a nyelvből sem ismersz meg sokat, ha csak alapfokig jutsz.

2015. szept. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 webnyelv ***** válasza:

Kapásból a svédet mondanám a legkönnyebbnek ezek közül. Nyilván a svédnek is vannak nehézségei, ennek ellenére ez a véleményem. Hogy hányféle igeidő, igemód és igevégződés van az olaszban és a spanyolban, azt jobb nem is említeni. A svédben pedig van némi névszóragozás, de nem olyan vészes azért, igeragozás pedig alig van. A kiejtés viszont tényleg kicsit nehezebb.

Az olasznál szerintem is könnyebb a spanyol, főleg alapszinten, bár a kiejtése nehezebb kicsit.


Hogy melyiket könnyebb tanulni, az szubjektív mindezek ellenére is. A svéddel sokat foglalkoztam, láttam, nem túl bonyolult, de nem áll rá az agyam.

2015. szept. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: végre valaki aki foglalkozott a svéddel! Köszönöm a válaszodat, esetleg tudnál még egy kicsit írni a svéd nyelvről? Vagy a norvégról? Az is nagyon érdekel, azt hallottam, könnyebb mint a svéd, de semennyire sem hasznos...
2015. szept. 22. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Én két éve tanulok svédet, mi lenne pontosan a kérdésed?

Nem nehez nyelv alapvetően, de ez attól is függ milyen szintre akarsz elnutni. A kiejtése sem annyira vészes viszont soha nem fogsz úgy beszélni, mint egy svéd.

2015. szept. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Good boy válasza:
tanultam spanyolul, most tanulok olaszul és svédül. Szerintem a svéd a legnehezebb a 3 közül aztán a spanyol és utána az olasz. Tehát szerintem az olasz a legkönnyebb.
2016. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!