Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A nagyobb újlatin nyelvek...

A nagyobb újlatin nyelvek (spanyol, portugál, francia, olasz) nagyjából egyforma nehézségűek?

Figyelt kérdés
2015. szept. 13. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem. A spanyol/olasz egyszerű és jól tanulható annak akinek van nyelvre fogékonysága, pláne, ha klasszikus vagy kulturális latin előképzettsége. A portugál egy perverz és ronda spanyol nyelvjárás, a francia ránézésre is sokkal komplikáltabb és nehezebb.
2015. szept. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nehézségi sorrend:


1. francia

2. olasz

3. portugál

4. spanyol

2015. szept. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs.


"

1. francia

2. portugál

3. olasz

4. spanyol"


Így már jó.

2015. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a spanyol és az olasz egyáltalán nem egyszerű. Egyszerű olvasni, egyszerű egy kis szókincset összeszedni, de a nyelvtan egyáltalán nem egyszerű. Rengeteg igeidő van, ami nálunk nincs vagy pl. más nyelvekben sem. Na meg ugye igeragozás. Amennyit a franciából láttam, az nagyon hasonlít a spanyolra. Szóval szerintem kb. ugyanolyan nehezek.
2015. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az olasz és spanyol nem nehéz, a francia és portugál nehezebb náluk mondjuk kiejtésben pl.

És igaz, sok igeidő van az olaszban,de érthető mikor kell használni őket,a ragozásukban meg vannak átfedések.

2015. szept. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
2015. szept. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 webnyelv ***** válasza:
81%

Kinek mi nehéz. Nagyon relatív.

A francia és a portugál kiejtés nehéz.

Az olasz és a spanyol: a kiejtés könnyebb, de sokféle igevégződés van (a portugálban is) az igeragozás során.

A franciában kevesebb a rag.


Egyszer megállapítottuk valakivel, hogy mindent egybevetve a spanyol és az olasz egyforma nehézségű, de ez is szubjektív.

Szerintem a francia nyelvtan kicsivel könnyebb, mint az olasz, de a kiejtés nehezebb. Valaki viszont könnyen rááll a francia kiejtésre.

A portugál a legnehezebb, mert sokféle igevégződés van, és a kiejtés is nehéz.


Nem elhanyagolandó, hogy a franciában a főnév nemét nem mindig lehet kitalálni a főnév végződéséből, tehát a legtöbb főnév nemét meg kell tanulni. Az olaszban, portugálban és a spanyolban a legtöbb főnév nemét meg lehet állapítani a végződésből.

2015. szept. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!