Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kezdő orvosként melyik országb...

Kezdő orvosként melyik országban boldogulnék a legjobban? Svédországban vagy Norvégiában?

Figyelt kérdés
Olvastam kérdéseket, de én az egyetem után mennék ki, az adott ország nyelvét beszélve. Sebészként. Kicsi koromtól kezdve ki akartam menni. A kettő ország közül hol boldogulnék a legjobban? Lehetne ott jövőm? Nem tudom ,hogy induljak neki. Alap tőke van, csak egyedül lennék. Aki tud erről mondani valamit, annak köszönöm!

2015. szept. 26. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Svédországban
2015. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Csodálkoznék, ha kezdő orvosként egy idegen országban alkalmazna valaki. Hiába ismered a nyelvet, ha a tapasztalatod nulla...
2015. szept. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Tehát akkor itthon kéne maradnom pár évig? Mert hiába két év a rezidensképzés, a "röghöz kötés" áll. Tehát ha nem 24-25 évesen jutnék ki, akkor csak 32-34 évesen. Addig meg nem szívesen várnék.

2015. szept. 27. 15:07
 4/5 anonim válasza:

Mindkét ország jó lehet, mindkettőnek vannak előnyei, hátrányai, oda menj amelyik jobban tetszik.


Tapasztalattal nyilván jobbak a lehetőségek, de kezdőként sem lehetetlen. Bár én inkább dolgoznék legalább 1-2 évet otthon és utána indulnék neki.

Főleg az északi részeken, vagy a kisebb városokban könnyebb, mert oda nehezebben találnak orvost.


Írj nyugodtan munkaközvetítőknek (kintinek, ne magyarnak), majd leírják milyen lehetőségek vannak kezdőként.

2015. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget!
2015. szept. 29. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!