Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az általatok tanult nyelvek...

Az általatok tanult nyelvek közül melyiket tartjátok a leglogikusabbnak (nyelvtanilag), és melyiket a leglogikátlanabbnak?

Figyelt kérdés
2015. okt. 9. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Leglogikusabb nekem a finn, leglogikátlanabb az angol.
2015. okt. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
én csak angolt meg németet tanulok, de az angol nekem teljesen logikusnak tűnik, a német meg a leglogikátlanabb, legszarabb, legidegesítőbb nyelv:DD (bocsánat azoktól, akik esetleg szeretik)
2015. okt. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Érdekes "leglogikusabb" meg leglogikátlanabb nyelvekről beszélni, miközben az átlagember 2, max. 3-4 nyelvet ismer. A Földön 6-7000 nyelv van (talán több is). Érdemi válaszhoz nyelvészeket kéne kérdezned.


Egyébként számomra a leglogikusabb biztosan az eszperantó, de hát az mesterséges nyelv. Persze biztos logikusabb nála a lojban, amit kifejezetten a leglogikusabb nyelvnek terveztek, csak hát azzal én 1. nem foglalkoztam, 2. ahogy hallom, hiába nagyon logikus, nem túl alkalmas beszédre.



Az a helyzet, hogy igazából egy nyelv nem akkor könnyű, ha nagyon logikus. Egy nyelv akkor könnyű, ha egyszerű szabályok alapján működik és könnyű megjegyezni a szavakat. Példa: az angolban a toll "pen". Ebben nem tudni, mi a logika, biztos van nyelvtörténeti magyarázata annak, hogy így hívják, de egyszerűen ez a szó jelöli az íróeszközt, amire vonatkozik. Az eszperantóban ugyanez "skribilo". Na, ebben már van logika, ugyanis az eszperantó úgy működik, hogy alapszótővekből különféle képzőkkel és igekötőkkel mindenfélét lehet képezni, gyakorlatilag végtelen számban, mint egy természetes nyelvben az összetett szavakat vagy az összetett mondatokat. Az eszperantóban a skrib- tő jelenti az írással kapcsolatos dolgokat, az -il- eszközképző, az -o végződés pedig főnévre utal. Tehát könnyen összerakható, hogy a toll, vagyis "író eszköz" skribilo. Na de a gyakorlatban mégis melyiket fogod hamarabb megtanulni és felidézni? A "pen"-t, vagy a "skribilo"-t? Hiába logikusabb az eszp. szó, ha egyszer nehezebb szót használ. És vannak más szempontok is, pl. a "skr" betűkapcsolatot nehezebb kimondani. Hiába nagyon szépen lehet építgetni a szavakat az eszp.-ban, ha egyszer fonológiailag bonyolultabbak lesznek az elemek. A nyelvet beszélni kell, és a legtöbb nyelv a beszéd során egyszerűsödik. Erre volt lehetősége az angolnak, ami mögött évezredes fejlődés áll, de nem volt az eszp.-nek, ami egy íróasztal mögött született. De hogy élő nyelves példát is hozzak: a németben pl. nagyon logikus a "Geschwindigkeit" szó, ami szó szerint "sebes + ség"-et jelent, de én mégis szívesebben mondom egyszerűen azt, hogy "speed". Az orosz ragozása is tök logikus, de számomra sokkal megterhelőbb egy orosz mondatot összerakni, mint egy angolt, ahol a szavak nem változtatják meg az alakjukat ragozás hatására.



Összességében szerintem az egyszerűség fontosabb a nyelvtanulás során, mint a logikusság.

2015. okt. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Na de a gyakorlatban mégis melyiket fogod hamarabb megtanulni és felidézni? A "pen"-t, vagy a "skribilo"-t? "



Szamomra a 'pen' a logikusabb, mert a magyar nyelvben is letezik az az ösi-, költöi szo, hogy 'penna', ami ugyancsak tollat jelent (ha, nem is golyos tollat) :-)


A meglatasom szerint, a leglogikusabb nyelvekben a sorrend ugyanaz,


szubjekt - verb - objekt. (alany- ige -tárgy)



A jelenleg beszelt nyelvek 3/4 resze ezt a logikat követi.

2015. okt. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Számomra a legkönnyebben emészthető az orosz volt a legnehezebb a német, amúgy angolul és franciául tudok még, de azok inkább az említett kettő között helyezkednek el.


Gondolkodtam még a japánon, és szerintem ha rászántam volna magam, az nehezebb lett volna mint a német sokkal.

2015. okt. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Angol logikus.. vagy is inkább sokkal haszna vehetőbbnek mondom mint bármelyik másikat a földön. A magyar szerintem az egyik leglogikusabb de ha külföldi lennék akkor nem kezdeném el tanulni csak ha ott élnék.

A leglogikátlanabbnak és haszna vehetetlennek pedig az ázsiaiakat tartom:

(Kivéve mandarin)

-Urdu, Hindu, bándzsábi és az ottani kis országokét és a többi pakisztánban, és indiában beszélt nyelvek is szerintem egytől-egyig értelmetlen, logikátlan.

2015. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!