Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a svéd, norvég...

Mi a különbség a svéd, norvég és dán nyelvek között nagy általánosságban? Hogyan tudom hallás után megkülönböztetni őket?

Figyelt kérdés
Tudnak egymással beszélgetni a saját nyelvükön?

2015. okt. 18. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Hogy különböző nyelvek... meg kell tanulni, akkor meg fogod tudni különböztetni.

Persze hogy tudnak, ha megtanulják.

2015. okt. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

tudtommal közeli rokonok, mind északi, (nyugat) germán nyelvek.


szerintem a különbségeket a YouTubeon könnyebb megtanulni, mint leírni.


nem tudom, milyen könnyen tudnak kommunikálni, de egy üveg borban fogadok, egy lakatlan szigeten bármely parositasban megértetnek magukat, és egymás ujsagjait legalább tematika szintjén ertegetik.

(a magyar ebben atipikus,europaban amolyan szigetnyelv, nekünk nincs élő közeli rokon nyelv, amit legalább írásban félig értünk).


pl. érdekes kérdés, a mai világban angolul kezdenek egymással beszélni, vagy saját nyelven:)


(amúgy az angol sincs nyelvileg túl messze nekik, ez is egy ok, hogy miért tudnak jól.)

2015. okt. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően könnyen megértik egymást. Van erről egy jó kis cikk:

[link]

2015. okt. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megértik egymást, akkor is ha a saját nyelvükön beszélnek. Voltam már olyan nemzetközi társaságban, ahol voltak svédek, norvégok, dánok is. És ez a téma is szóba jött. Ők mondták, hogy megértik egymást.

Neked meg tanulni kell, hogy meg tudd őket különböztetni.

2015. okt. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már volt sokszor ez a kérdés. A svéd megérti a norvégot, de a dánt nehezen (kivéve a déli svéd dialekt). A dán megérti a norvégot és a déli svédet. A norvég megérti mind a kettőt.
2015. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Izlandi nyelvről szegényről meg eddig elfelejtkeztem.

Pedig az ia egy külön skandináv nyelv ám.:)


Arról a norvég ismerősöm azt mondta, hogy leginkább az ős norvég nyelvre hasonlít, mivel egy őstől származik.


És azt is értem hogy a diplomataképzőn miért norvégot tanítanak. Mert evvel mindhármat a leginkább megértheti.


A dánnál csak el kell harapni a végét - mondta a rokonom, és erős a német hatás a nyelven.

2015. okt. 19. 23:23
 7/7 anonim válasza:
Saga Norén, Länskrim, Malmö
2020. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!