Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az angol nyelvben...

Mit jelent az angol nyelvben a noodle szó?

Figyelt kérdés

Mi az a noodle? Nem tudom pontosan kivenni az angol Wikipédia szócikkéből. Mi a magyar megfelelője ennek a szónak?

[link]


Minden estre biztosan nem tésztát jelent, mert az a dough.

[link]


Egyébként az angol 'instant noodle' kifejezés miatt kérdezem, amit magyarul instant tésztaként/levesként emlegetnek. A SZTAKI szótárban néztem a noodle szó jelentését, de ott eléggé furcsa szavakat dobott ki: metélt, nudli. Ki hallotta már az instant tésztát instant metéltnek, instant nudlinak nevezni? :D



2015. okt. 29. 11:06
 1/4 anonim válasza:
68%
Tészta. Ha jól tudom akkor olyan tészta mint a cérnametélt csak vastagabb, kicsit ilyen spagetti tészta szerű. De mindenképp tészta, amit a levesbe raksz.
2015. okt. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

A noodle az a tészta, amit megfözöl és megeszed: metélt, kocka, spagetti, núdli, stb - egy gyüjtölfogalom..


A dough meg maga a nyers tésztamassza, azaz egész más.


Az instant noodel meg az a tészta, amire csak forró vizet kell önteni és fogyasztható, azaz már elöfözött.

2015. okt. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy a legjobb noodle a canoodle:)
2015. okt. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Ez a fajta tészta, akár levesbetétként, akár húsos és/vagy zöldséges egytálételekkel köretként:


[link]



Pl. chicken noodles (csirkés tészta):


[link]


courgette noodles (cukkinis tészta):


[link]

2015. okt. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!