Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van a szabálya pontosan?

Hogy van a szabálya pontosan?

Figyelt kérdés

Azzal a kérdéssel irányulnék felétek, hogy mikor kell:

Could

Would-ot használni?

Mert nekem a couldnál így jön le, "It could work"= "ez működhet, bevállhat" és én úgy tanultam, hogy a could az a can múlt ideje akkor nem így lenne helyesebb, hogy "it can work?" mert a couldal, mintha így hangzana: ez működhetett/működött volna . És a másik, hogy a wouldot mikor kell használni? Köszönöm :) !



2015. nov. 30. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

"én úgy tanultam, hogy a could az a can múlt ideje"


No, ez zavaró egyszerűsítése a valóságnak.

Már eleve az ige múlt idejű alakja és a múltra vonatkozás az két külön dolog, mondja az angol, ezért használja az egyikre a tense, a másikra a time szót.

De kezdhetnénk onnan is, hogy a feltételes mód az alakilag múlt idő, és a could is alakilag múlt idő, és már ott vagyunk a -hat -het kapujában.

Hogy a could mikor jelent a can-nél "tétovább" értelmet, azt sajnos meg kell tanulni.

2015. nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

A "could" akkor jelent múltidőt, ha olyan értelemben használod, hogy "képes voltál valamire":

I could swim when I was 3 years old.


It could work = Működhet

It could have worked = Működhetett volna (de sajnos nem)


Ezeket nézd át, hátha segít. :)

[link]

[link]

[link]


(A bal oldali menüből elérsz egy keresőt is.)

2015. dec. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondoltam, én megírom a could-ot, majd más megírja a would-ot. Erre van két could. :D
2015. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Sztrogoff neked meg a szándékodat köszönöm. :)
2015. dec. 1. 15:45
 5/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
2015. dec. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!