Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Felétek hogy nevezik az abált...

Felétek hogy nevezik az abált szalonnát? (Tokaszalonna főzve, fokhagymával, pirospaprikával)

Figyelt kérdés
Heves megyében abárolt szalonna, Pesten csécsi szalonna, Dunántúlon kövesztett szalonna.

2015. dec. 3. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csongrád megyében is abált szalonna. De én Heves megyében is így ismertem meg a környék is, mikor ott laktam. (Gyöngyös)
2015. dec. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Abált vagy abárolt szalonna, a kövesztettet nem mondjuk (Baranya). De az abált szalonna nem feltétlenül tokaszalonnából készül, és a tokaszalonnát sem mindig abálva készítik el mifelénk :)
2015. dec. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hajdú-Bihar megye: Abált szalonna
2015. dec. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Eredetileg Fejér megyei vagyok, most Csongrád megyében élek. Itt is és ott is abált szalonnának hívják a környezetemben, pedig nem a szomszéd faluba mentem férjhez. :))))
2015. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nem magyarországon abált szalonna
2015. dec. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kolozsváron paprikás szalonna.
2015. dec. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Zala megyei nagyanyám abált szalonnának hívta, Baranyában kövesztettnek hallottam.

Ismerem az abárolt szót is, de bevallom: csak a keresztrejtvényekből. :)

Pesti nagyapám paprikás szalonnának nevezte, de akárhogy is hívták, nagyon szerette. Jó sok fokhagymával!

2015. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 schamuelson ***** válasza:
100%
Somogyban hallottam már abált szalonnát és kövesztettet is. Tolna megyéből származó nagyanyám kövesztett szalonnának nevezte.
2015. dec. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
100%
Paprikás szalonna. (Abauj-Torna vármegye)
2015. dec. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam, hogy az abált, a kövesztett és a paprikás szalonna az egy és ugyanaz!

Veszprém megyében mind hármat használják.

2015. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!